Австралійсько-німецька група вчених під керівництвом професора Волкера Хаук зробила відкриття, яке обіцяє зробити справжній прорив у справі лікування великої кількості хвороб, включаючи деякі типи раку, бактеріальних, вірусних інфекцій і навіть нервових розладів, пише The Sydney Morning Herald. Фахівці створили дві маленькі молекули, які блокують роботу широко розповсюдженого в клітинах тіла протеїну клатріну. 
Філ Робінсон з Дитячого медичного дослідницького інституту в Сіднеї розповідає: "Клатрін, зокрема, відповідає за розпізнавання сигналів поза клітиною. Приміром, коли гормони, фактори росту або поживні речовини "стукають" у клітку, просячи їх впустити. Білок на це реагує, допомагаючи клітинній стінці поглинути субстанцію. Але іноді віруси і бактерії користуються даним механізмом і проникають у клітини, поширюючи інфекцію ".

Дослідники протестували 17 000 сполук, щоб зрозуміти, чи може якась з них загальмувати роботу клатріну. Грунтуючись на цьому, Адам Маккласкі з Університету Ньюкасла створив дві маленькі молекули, які довели свою ефективність в лабораторних умовах. Таким чином вчений пропонує лікувати віруси гепатиту С, Еболі і ВІЛ.

Що стосується раку, то, наприклад, при ракові мозку, процес вживлення у клітину стає неконтрольованим і підключаються фактори росту, дозволяючи раковим клітинам поширюватися. Блокування роботи клатріну, можливо, уповільнить поділ ракових клітин. Це ж спрацює і при епілепсії, де надмірна активність у клітинах провокує приступи. Тепер вченим залишається протестувати молекули на тваринах.


За інф. meddaily.ru

За 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити