Вчені-кліматологи спрогнозували зміну кліматичних умов в Україні в найближчі 50-100 років, повідомляє Кореспондент
Як саме зміниться клімат, розповів голова Постійної комісії з питань екологічної політики КМДА Костянтин Яловий.
Відзначається, що Україна вже до 2100 року може стати схожою на Австралію. Клімат ставатиме тепліше і посушливим. Нові умови дозволять успішно вирощувати тільки пшеницю і соняшники. Довгі посушливі періоди будуть чергуватися з короткими, але сильними зливами.

Що стосується зимового періоду, то періодично в Україну будуть надходити аномальні похолодання з Арктики з сильними снігопадами. Разом з тим довготривалих снігових періодів ставатиме менше.

Звичними для українців стануть надзвичайні погодні явища. Засуха і сильні вітри будуть викликати пилові бурі. Непередбачуваний клімат призведе до збільшення частоти та інтенсивності інших аномалій: пожеж, засух, торнадо, ураганів, сильних опадів.

Зміна умов існування призведе до міграції флори і фауни. В Україні вже переселилися небачені до цього рожеві пелікани, шакали і степові лисиці з Центральної Азії. А зовсім скоро фауну країни можуть поповнити нові види отруйних змій, сухопутні черепахи, багато комах і птахів.

Нові види тварин, птахів і комах можуть поширювати такі хвороби як пташиний грип, лихоманку східного Нілу, хворобу Лайма і сказ.

"Сценарій, за якого можливі описані кліматичні зміни, передбачає, що до 2100 року загальна температура планети виросте на 2-2,5 градуса. Це найвірогідніший з прогнозів. Якщо середня температура підніметься на 3-4 градуси, Україна досить швидко може перетворитися на пустелю", - пише Костянтин Яловий.

Інф.: kurs.com.ua

Коментарі