Spacebit анонсувала першу українську місію на Місяць
Танасюк розповів, у скільки українській стороні обійдеться місія на Місяць.
У 2022 році відбудеться перша українська місія на Місяць. Здійснить її британська компанія Spacebit, заснована українцем Павлом Танасюком, і її партнери із США.
Як повідомляє "Укрінформ", про це на прес-конференції "Spacebit здійснить першу українську місію на Місяць" розповів Павло Танасюк.

"Це дуже важлива подія. Ми сьогодні анонсуємо першу українську місію на Місяць", - сказав він.

Танасюк зазначив, що місія обійдеться українській стороні в 1,5 млн доларів. У рамках даної місії на поверхню Місяця буде доставлена ​​спеціальна техніка для наукових досліджень.

Зокрема планується доставити на місяць камери, радіаційні сенсори, виготовлені українськими інженерами і протестовані Spacebit спільно з КБ "Південне", НВП "Меридіан" ім. Корольова, компаніями Екотест і ТітанЕра.

Засновник Spacebit вважає, що перша українська місія на Місяць дозволить Україні увійти в клуб привілейованих країн, яким вдалося доставити на супутник вантаж. Поки в цьому списку лише США, Китай і Росія.

Також, за словами Танасюка, місія на місяць дозволить відродити Україну на міжнародній арені як космічну державу і дати поштовх для розвитку українських космічних проектів у співдружності із держсектором.

Відзначимо, що Spacebit - це приватна британська компанія, заснована у 2014 році українцем Павлом Танасюком. Спеціалізується на розробці робототехніки для місячних і планетарних місій, працює над інструментами аналізу космічних даних і роботизованими концепціями дослідження космосу, які включають штучний інтелект і передову мікробототехніку.

Інф.: hvylya.net

/news/236684-spacebit-anonsirovala-pervuyu-ukrainskuyu-missiyu-na-lunu

Коментарі