Користуватися Google зручніше з цими лайфаками
Щороку в пошуковий сервіс Google вводять понад два трильйони запитів.
Тобто на день система виконує пошук 5 мільярдів разів, 228 мільйонів разів на годину і 3 мільйони на хвилину. Слово "гуглити" уже давно стало нормою у мовленні кожного, хто хоча б час від часу користується Інтернетом, і увійшло до словників різних мов.

Тим дивовижніше, пише видання BetterHumans, що абсолютна більшість людей не використовують цілу купу корисних функцій, які здатні зробити пошук більш прицільним і точним. Ось 15 операторів (саме так називаються спеціальні команди для Google), які неодмінно стануть вам у пригоді.

1. Лапки ("") для дослівного пошуку

Якщо ви хочете серед трильйонів текстів у мережі знайти точну фразу, а не щось приблизне із ключовими словами, візьміть цю фразу в лапки. Наприклад, якщо вбити у пошуковий рядок запитання "Як ефективно використовувати Google", ви побачите у видачі лише ті результати, які містять цю фразу дослівно.

2. Знак мінус (-), щоб виключити з пошуку певні слова

Додаємо до запиту з попереднього пункту знак мінус і слово "поради" (ось так "Як ефективно використовувати Google" -поради), із видачі пропадуть всі результати, які містять небажане слово.

3 Зірочка (*) як знак підстановки

Щоби знайти фразу, одне слово в якій може існувати в різних варіантах, його можна заміняти зірочкою. Підставимо її у нашу фразу-приклад так: "Як використовувати * ефективно" й отримаємо у видачі результати типу "Як використовувати Google ефективно", "Як використовувати час ефективно" тощо.

4. Оператор Site:, щоб шукати на конкретному ресурсі

Якщо ви хочете знайти всі матеріали з певної теми на якомусь чітко визначеному сайті, скористайтесь оператором Site:, після нього введіть без пробілу назву потрібного вам ресурсу. Наприклад, для нашого сайту це матиме такий  вигляд site:obozrevatel.com. Далі через пробіл вказуйте конкретний запит. У видачу потраплять сторінки з потрібного вам сайту, які містять задане слово. Якщо результатів немає, це означає, що Google не проіндексував цей сайт.

5. Оператор OR або його аналог | для пошуку за кількома ключовими словами

Слово "or" англійською мовою означає "або", цю ж функцію виконує відповідний оператор. Якщо ввести його у форматі "слово" OR "слово", то у видачі покаже результати з одним, або іншим запитом, або навіть з обома одночасно.

6. Оператор Intitle: для тих, хто пам’ятає запит, але забув адресу потрібного сайту

У пункті 4, щоби здійснити пошук за конкретним сайтом, треба було ввести його повну адресу. Якщо ви її не пам’ятаєте, а пошукати на конкретному ресурсі потрібно, цей оператор для вас. Наприклад, intitle:wikipedia і потрібне слово через пробіл. Ви отримаєте необхідні вам сторінки з Вікіпедії.

7. Оператор inurl: та allinurl: для пошуку певних слів у адресі сторінки

Якщо ваш запит стосується слів не на сторінці, а у її назві, скористайтесь оператором inurl: – у такому разі Google покаже вам сторінки, в адресі яких є потрібне вам слово. У разі використання оператора allinurl: він шукатиме запити з усіма переліченими в ньому словами.

8. Оператор filetype: для пошуку файлів

Якщо вам потрібно знайти всі документи Word про Google, формулюйте запит так – filetype: doc Google. Оператор дає системі зрозуміти, що ви шукаєте саме файли, букви після двокрапки означають розширення цього файлу (doc – для документів Microsoft Word, ppt – для презентацій Power Point, mp4 – для відео, тощо), а в кінці іде конкретний запит.

9. Оператор Related: шукатиме для вас схожі та пов’язані сайти

Припустімо, вам треба знайти щось подібне до статті на Вікіпедії, але за межами цієї вебенциклопедії. Вбивайте у пошук related:wikipedia.org і через пробіл – потрібне вам слово. Видача покаже вам схожі за контентом ресурси.

10. Оператор Definition: перетворює пошукову сторінку на словник

Звісно, можна зайти на якийсь із безлічі онлайн-словників, знайти в ньому потрібне слово. Або не знайти і повторити процедуру стільки разів, скільки треба. А можна перед потрібним словом вбити у рядок пошуку Definition: і отримати у видачу одразу список словників, де це слово міститься.

11. Оператор Cache: покаже збережену версію сторінки

Періодично робот Google заходить на інтернет-сторінки і робить їхні копії на випадок непередбачених обставин. Оператор Cache: покаже вам не актуальну версію, а саме те, що перед цим скопіював робот, тобто старішу версію. Інформація на ній може відрізнятись, і часом досить сильно. До того ж кеш витягне для вас сторінки із сайтів, які не працюють або не існують більше.

12. Знак тильда (~) для пошуку слова у різних формах

В українській мові є сім відмінків для іменників і ціла купа словоформ для дієслів, прикметників та інших частин мови. Якщо вам потрібні різні форми вашого запиту, почніть його з оцього значка ~ без пробілу і отримайте велике розмаїття схожих результатів. Ця функція може бути також корисна, якщо ви не знаєте точно, як пишеться потрібне вам слово.

13. Як дізнатись час в іншій країні

Для цього існує оператор time:, після якого через пробіл пишіть назву потрібної вам країни або міста. Результат з’явиться одразу під рядком пошуку.

14. Як дізнатись погоду в іншій країні

Тут усе так само, як із часом, тільки оператор такий weather:.

15. Як перевести одні одиниці виміру в інші

Оператор convert: переведе будь-які одиниці виміру між собою. Кілограми у фунти, фути у метри, градуси Цельсію у шкалу Фаренгейта. Просто введіть після нього потрібну вам одиницю вимірювання і вкажіть, у що її перевести. Натиснувши Enter, ви отримаєте відповідь.

Як писав OBOZREVATEL, деякі секретні функції є і в месенджера Viber.

Інф.: obozrevatel.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити