Новий орган стане головним розпорядником коштів українських платників податків, що виділяються на науку
З 2019 року українську науку фінансуватимуть по-новому.
З 2019 року в Україні має розпочати роботу Національний фонд досліджень (НФІУ) – орган, який стане головним розпорядником бюджетних коштів, які виділяються на науку.
Згідно з інформацією, представленою Міністерством фінансів, витрати на науку за рахунок загального фонду на 2018 рік мають становити 6,1 мільярда гривень. А на функціонування НФІУ в 2019 році має бути спрямовано не менше 920 мільйонів, або 15 % від загального обсягу фінансування наукової діяльності за рахунок загального фонду держбюджету в 2018 році. Про це в інтерв'ю DT.UA повідомила голова робочої групи по розробці основоположних документів НФІУ, член Наукового комітету Нацради з розвитку науки і технологій Алла Ємець.

Вона уточнила, що розмір бюджетного фінансування НФІУ визначатиметься щорічно в законі про державний бюджет окремим рядком.

"Держава забезпечує фінансування Національного фонду досліджень України відповідно до рекомендацій Національної ради України з розвитку науки і технологій", - пояснила Ємець.

При цьому стаття 48 відповідного закону говорить: "Збільшення обсягу грантового фінансування не може відбуватися за рахунок зменшення базового фінансування основної діяльності наукових установ, наукових організацій і наукових досліджень у вищих навчальних закладах, рівень якого враховує щорічний індекс інфляції. Видатки на наукову і науково-технічну діяльність за рахунок державного бюджету є захищеними статтями видатків бюджету".

Читайте також: Як у Львові зґвалтували науку
4 липня Кабінет міністрів затвердив Положення про діяльність Національного фонду досліджень України (НФІУ), який має розпочати свою роботу з наступного року.

Детальніше про нормативну базу та діяльність нового органу – розпорядника бюджетних коштів, що виділяються на науку, читайте в інтерв'ю голови робочої групи з розробки основоположних документів НФІУ Алли Ємець у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити