В Мережі поширюється багато новин про наближення Місяця до Землі 30 та 31 серпня 2023 року.
У цей час супутник перебуватиме у повній фазі і досягне свого перигею орбіти, зближуючись із Землею на відстань 357 181 км. Це другий супермісяць цього місяця. Перший був 1 серпня.
Однак, незважаючи на всю красу, яку у нічному небі можуть спостерігати земляни, таке наближення Місяця може мати небезпечні наслідки.
Вчені повідомляють, що взаємодія сильної гравітаційної сили може призвести до дестабілізації земної кори та виникнення сильних землетрусів або навіть мегаземлетрусу.
Дослідження показують, що Місяць значно впливає на рух літосферних плит Землі. Його гравітація впливає на плити, викликаючи деформацію та накопичення напруги у земній корі.
Вчені зазначають, що супермісяць стимулює посилення сейсмічної активності. У минулому землетруси, такі як ті, що сталися у 2004 році у Південно-Східній Азії та на Гаїті та Чилі у 2010 році, збігалися з близькістю супермісяця.
У серпні 2023 року, під час першого супермісяця, землетруси були зареєстровані у різних регіонах. У Китаї 5 та 6 серпня були зареєстровані землетруси магнітудою 5,4 та 5,5 бала за шкалою Ріхтера. У Танзанії 8 серпня стався землетрус магнітудою 5,6 бала.
Вчені з Університету Вашингтона в Сіетлі звертають особливу увагу на “Зону субдукції Каскадія”, місце, де розлом між тектонічними плитами може призвести до посилення тертя та накопичення напруги. Воно тягнеться вздовж західного узбережжя США та Канади.
Геологи та вчені геологічної служби США попереджають також про можливість мегаземлетрусу з магнітудою більше 9 балів, здатного призвести до повного руйнування прибережних міст.

Інф.: T4

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити