Біля української полярної станції «Академік Вернадський» випала рекордна кількість снігу, деякі замети сягають 6 метрів.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
Рівень снігу вже сягнув позначки 345 см, що майже на пів метра більше, ніж торішній максимум. Зазвичай максимальна річна висота снігового покриву біля станції була не більш як два метри.

«Тепер же насипало майже 3,5 м, водночас деякі замети біля «Вернадського» сягають 6 метрів, а на нашому острові є й до 10», – зазначають у повідомленні.
Оскільки в Антарктиді переважає вітряна погода, то глибина снігового покриву розподіляється нерівномірно. Є оголені скелі, на яких сніг так і не ліг, а є ділянки, особливо біля станції, яка виступає перешкодою на шляху вітру, де замети під 6 метрів.

«Офісну частину «Вернадського» (вона нижча) замело з двох боків, утворивши такий собі сніговий перехід: можна і не обходити будівлю, просто перейти по даху. Так уже, до речі, й роблять деякі пінгвіни», – розповіла метеоролог 27-ї Української антарктичної експедиції Анжеліка Ганчук.

Зазначають, що рівень снігу ще зростатиме, водночас нинішня зима в районі станції стала аномально теплою. Середня температура була лише трохи нижчою -2°С.

Востаннє рекордну кількість снігу зафіксували у грудні 2021 року. Тоді 19 грудня насипало майже 3 метри снігу.

Інф.: https://www.slovoidilo.ua/

Коментарі