Організація повідомила, що проаналізувала збитки, завдані 340 будівлям, зокрема музеям, пам'ятникам, бібліотекам і релігійним об'єктам.
Агентство ООН з питань культури заявило, що Україні знадобиться 9 мільярдів доларів протягом 10 років для відновлення культурного та туристичного секторів, додавши, що дворічна війна вже коштувала країні понад 19,6 мільярдів доларів доходу від туризму. Про це повідомляє Reuters.
"Збитки продовжують зростати, а потреби у відновленні сектору продовжують зростати. Втрачений дохід лише столиці України становить 10 мільярдів доларів", – заявила журналістам Кріста Піккат, директорка з питань культури та надзвичайних ситуацій ЮНЕСКО
Напередодні другої річниці війни ЮНЕСКО оцінила вартість збитків, завданих культурним цінностям, у близько 3,5 мільярдів доларів США, що на 40% більше, ніж у 2023 році.
Організація повідомила, що проаналізувала збитки, завдані 340 будівлям, зокрема музеям, пам'ятникам, бібліотекам і релігійним об'єктам.
"Міжнародна солідарність буде мати вирішальне значення для задоволення цих потреб". Впровадження заходів із запобігання ризикам і підтримка креативних індустрій також є важливими важелями для зменшення оціночних довгострокових наслідків війни", – йдеться у звіті.
Вперше в історії Україну обрали до складу Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
Раніше повідомлялося, що в Росії планують виставити на торги картину художника Івана Айвазовського "Місячна ніч", яка була серед 52 полотен, що були незаконно передані у Сімферопольський художній музей у Криму.
Як заявили російські ЗМІ, полотно виставлять на торги в Московському аукціонному будинку 18 лютого, а стартова ціна полотна оцінена в 100 мільйонів рублів, або ж 782 тисячі доларів США.

Інф.: Дзеркало тижня

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити