Йому позаздрив би Пікассо
Картини художника десятки років припадали пилом на горищі покинутого будинку. Художники випадково наткнулися на полотна 80-річного нікому невідомого художника. І завмерли. Його картини виявилися шедеврами - такими як у Ван Гога і Сезанна. (Про митця - ВІДЕОСЮЖЕТ на stb.ua).
Розбите скло, напівзруйнована стіна і будинок, який ось-ось завалиться. Складно повірити, що в цьому будинку живе художник. Ще 30 років тому він жив як усі. Малював, влаштовував виставки, йому поети навіть вірші присвячували. Але в коло художників Леонід Литвин так і не увійшов. Його сільський імідж художникам не сподобався.

З тих пір Леонід Литвин (на фото) у велике мистецтво ні ногою. Закинув будинок, уже 10 років живе без світла - бо грошей немає. Не працює, тільки малює кохану - жадібно і довго. Свої картини складає на горищі. Тут - з півсотні полотен.







Борис Єгіазарян, художник:
Йому позаздрив би Пікассо. Він би побачив, він обов'язково купив би роботи. У сенсі професіоналізму Татяна Яблонська сказала б, що «браво».

На виставці вперше показали полотна Леоніда. Українські художники пороззявляли роти. Президент академії мистецтв України перед колегами ніяковіє, що раніше не бачив цих шедеврів. І довго аналізує унікальність творів. Тут і феноменальна композиція, і глибокі фарби.

Художника, про який тільки що дізналися, тут в один голос порівнюють з Ван Гогом, Моне, Сезанном. Картини українського генія першим випадково побачив Іван Дзюба.

Іван Дзюба, літературознавець:

З ним було складно домовитись, бо він свої картини не віддавав ... Він трімався за них як за дітей, йому боляче було з ними розлучітіся.
Про українського Ван Гога Іван розповів друзям, ті вийшли на благодійний фонд Леоніда Кучми. Колишній президент дивується, чому про такі таланти дізнаються випадково.
Леонід Кучма, керівник благодійного фонду «Україна»:
У нас багато всіляких установ: в кожному районі - Управління культури, в кожному місті - Управління культури, й міністерство є. Культура в Україні є, але щоб донести її до народу - цього не вистачає. Чому? Про це треба кожному з нас задуматся.

Щоб не дати загинути картинам, фонд знайшов меценатів. Ті викупили полотна, частину передали до колекції музею Шевченка. Зібрані гроші віддадуть на облаштування будинку художника.

Леонід Литвин - людина, яка не зламалася, увечері лягає спати з ліхтариком. Каже - все життя жив картинами, а тому попит для нього - не головне.

Інф.: Програма "Вікна"-СТБ

Читати по темі:
Нафтова компанія купила 39 картин Леоніда Литвина для українських музеїв

Коментарі