Патріарх Філарет провів важливу зустріч з письменниками, незважаючи на спробу неоязичників її зірвати
У Будинку письменників України 5 грудня відбулася зустріч Патріарха Філарета з письменниками та читачами видавництва “Ярославів вал”, яка проходила під темою "Українська інтелігенція та Православна Церква". Ведучими вечора були Голова НСПУ письменник Віктор Баранов та директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Микола Жулинський.
Невідомі, назвавшись неоязичниками, намагалися зірвати цю зустріч, вигукуючи під час виступу Патріарха Філарета, що будівництво, яке веде УПЦ КП у Десятинному провулку Києва, ніби-то знищило язичницьке святилище. Після марних спроб вивести порушників із зали зчинилася сутичка, після чого організатор бійки з місця подій зник. Міліція інцидент не коментує.


Віктор Баранов підкреслив важливість такої зустрічі, коли інтелігенція, письменники, українські читачі та Церква мають змогу спілкуватися в такому тісному колі, коли питання українського слова та мови є об’єднавчим фактором суспільства.


У промові Патріарх Філарет розповів про важливість слова: “Святий Григорій Богослов ще в IV ст. сказав, що коли не діє зброя, то треба застосувати слово. Тому що слово – це найпотужніша зброя, яка діє на людину. І тому бояться слова і бояться служителів слова – письменників. Як і боялась радянська влада Церкви. Тому що Церква мала великий вплив на народ. І ви маєте великий вплив на народ. Тому вас обмежують, щоб ви такого впливу не мали. Ми зібрались з вами, я не хочу сказати в небезпечний час, не будемо драматизувати. Час непоганий, бо ми маємо свободу, якої не мали в попередньому столітті. Тому ми повинні знати чітко, яке перед нами як служителями слова стоїть завдання - перед Церквою і перед письменниками… Ми повинні всіма силами захищати нашу Українську державу. Чому? Тому що не буде Української держави – не буде розвитку української мови і культури, українського богослов’я і духовності. Тому що наш великий сусід всіляко намагається ліквідувати нашу мову, зробити нашу історію своєю, все найкраще приписати собі. А нас обзивати хохлами. Що й такого українського народу не існує”.

Говорячи про сьогодення, Патріарх зазначив, що Москва і сьогодні йде тим самим шляхом щодо України, який вона проклала здавна: “Зараз Росія хоче підпорядкувати українську Церкву Москві, з одного боку, і веде наступ на українську мову, з іншого боку. Не треба ставитися байдуже до закону про мови. Бо це підступний закон, який тихенько вповзає як змія в наше суспільство для того, щоб так укусити, щоб померло українське суспільство. Якби мовний закон не турбував Москву, то вони б не ставили питання про відродження в Україні російської мови”.

Торкаючись церковного питання, Патріарх заявив, що коли б в Україні була єдина Церква, то зараз не було б проблеми роздробленості українського суспільства та відсутності консолідації. Церква не тільки б об’єднала народ, а й повела б українською дорогою.

На завершення, звертаючись до письменників, Патріарх Філарет наголосив: “Ваше слово буде сильне, коли на ньому буде благословення Боже. А для того, щоб ваше слово було сильним, треба, щоб воно вело до добра, щоб утверджувало в людських серцях добро, любов, мир, терпіння, впевненість, віру, а не навпаки розчарування. Зараз часто зло називають добром, а добро – злом. Ми з вами повинні показати, де добро, а де зло. І показати так, щоб слово дійшло не тільки до розуму, а й до серця”.

Патріарх нагородив Орденом Христа Спасителя відомого українського письменника лауреата Шевченківської премії Анатолія Дімарова у зв’язку з його 90-річчям. Цього року письменник відмовився від високої державної відзнаки, а погодився прийняти церковний орден із рук Патріарха. Також того дня Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відзначив високими нагородами літераторів і громадських діячів: Олексія Коновала (США), Василя Простопчука, Ярослава Угляра, Юрія Дорошенка та Любомира Білика. Про це інформує прес-служба Київської Патріархії.

За повідомленням 5 каналу, невідомі, назвавшись неоязичниками, намагалися зірвати цю зустріч, вигукуючи під час виступу Патріарха Філарета, що будівництво, яке веде УПЦ КП у Десятинному провулку Києва, ніби-то знищило язичницьке святилище. Після марних спроб вивести порушників із зали зчинилася сутичка, після чого організатор бійки з місця подій зник. Міліція інцидент не коментує.

Інф.: Релігійно-інформаційна служба України
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити