У квітні 2013-го року в Україні можуть на державному рівні відзначити 60-річчя з дня народження Квітки Цісик. Відповідний проект постанови зареєстрував у парламенті народний депутат від фракції "Батьківщина" Володимир Яворівський.
Проект постанови Яворівського передбачає підготовку та відзначення на державному рівні 60-річчя з дня народження Квітки Цісик.
Для цього пропонується створити відповідний організаційний комітет, розробити та затвердити план необхідних заходів, забезпечити висвітлення в засобах масової інформації життєвого та творчого шляху Квітки Цісик.


Нагадаємо, що Квітка Цісик народилася 4 квітня 1953 р. у Квінті (Нью-Йорк, США) в сім'ї післявоєнних емігрантів із Західної України Іванни та Володимира Цісиків. Батько Квітки був скрипалем, музичну освіту здобув у Львові, з 1942 р. по 1944 р. був концертмейстером Львівського Оперного театру, а після еміграції викладав в Українському музичному інституті в Нью-Йорку. Після школи вступила до державного університету Нью-Йорка на клас скрипки. Проте, через рік вона кинула університет і була прийнята в Mannes School of Music, де під керівництвом хранителя віденської оперної традиції професора Себастіана Енгельберга отримала знання з вокалу та відшліфувала свій голос – колоратурне сопрано.

Навчання закінчила в 1974 році. Ще студенткою почала працювати, оскільки потрібно було оплачувати навчання та допомагати родині. Дуже швидко зарекомендувала себе, як досконала вокаліста в будь-якому музичному стилі. Квітка обрала собі псевдонім Кейсі (Kacey – за першими літерами її імені та прізвища).

1980 р. вона записала свій перший альбом «Songs of Ukraine» ("Пісні з України"). 1989 р. – другий альбом, який отримав назву «Two Colors» ("Два кольори"). Альбоми є родинними проектами: перший чоловік Квітки – композитор-аранжувальник Джек Корнер; другий чоловік Квітки Ед Ракович – інженер звукозапису, спродюсував їх; сестра Марія Цісик грала на піаніно, а мати Іванна стежила за чистотою вимови доньки; у записі брали участь близько 20 музикантів, які грали на понад 10-ти різних інструментах. Альбоми, яким немає рівних в українській легкій музиці, зібрали купу нагород у Канаді, а 1990 р. були номіновані на "Греммі" в категорії contemporary folk.

1983 р. Квітка з матір'ю відвідали Україну, тоді її пісні ще заборонені, дуже мріяла дати серію концертів вже на незалежній Україні. Свого часу Олександр Горностай (один з організаторів фестивалю «Червона Рута») запрошував Квітку Цісик до України 1989 р для участі у фестивалі, а 1992 р. для участі в концерті з нагоди першої річниці незалежності України. На жаль, жодного разу вона не змогла приїхати. 29 березня 1998 р. Квітка Цісик померла від раку в Манхеттені.


Інф.: Вголос

Див. також по темі:
14 років тому не стало української співачки в еміграції Квітки Цісик, лауреатки "Оскара"


Коментарі