За підсумками 2012 року, в Україні кожною другою безробітною людиною є молода особа до 30 років. Про це сьогодні, 28 березня, повідомила на  "круглому столі" на тему: "Ринок праці в Україні 2013: майбутнє молодих спеціалістів" заступник начальника відділу Державного центру зайнятості Валентина Плачинда, передає кореспондент RegioNews.
Серед зареєстрованих молодих безробітних 57% − випускники ВНЗ. Основною причиною безробіття молоді у Центрі зайнятості називають недостатній рівень професійної кваліфікації молодих людей.

"Це свідчить про те, що 93 тисячі українських випускників не отримали цього року роботу. Серед них понад 50 тисяч – випускники ВНЗ", − сказала Валентина Плачинда. З її слів, трохи менше серед цієї категорії безробітних зафіксовано випускників технічних навчальних закладів (33,5 тис.) і випускників загальноосвітніх шкіл (понад 6 тисяч).

На тлі низького рівня зайнятості молоді в Україні існує чималий попит на фахівців, проте, як зазначила представник рекрутингового агентства Personnel Вероніка Бодашко, компанії шукають фахівців не лише кваліфікованих, а й зі знанням англійської мови.
"У міжнародних компаніях зараз великий дефіцит кадрів. Вони шукають, проте не знаходять в Україні цікавих кандидатів", − наголосила Вероніка Бодашко. Окрім того, міжнародні роботодавці не зацікавлені в тому, аби в їхніх компаніях працювали люди, в резюме яких вказано декілька змін робочого місця.
"Для українців традиційно змінювати кожні два роки місце роботи. Для європейців, наприклад, це дивно. Вони не розуміють цього і це насторожує їх під час розгляду резюме кандидата", − додала Вероніка Бодашко.

Молодих фахівців шукають не лише міжнародні компанії. Вітчизняні роботодавці також потребують нових слюсарів та кухарів, проте молодь сприймає ці спеціальності як неконкурентоспроможні. Кожну дев'яту молоду особу, яка звернулася до державної служби зайнятості, у минулому році треба було перенавчити новій професії або підвищити її кваліфікацію.

Інф.: regionews.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити