ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Громадянське суспільство
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Громадянське суспільство

Хто найняв Арестовича задля деморалізації суспільства в Україні

Справа навіть не в особистостях тих чи інших речників. Очевидною є спланована, цілеспрямована інформаційна кампанія. Її основна цільова аудиторія – українці, побічна – жителі Росії.
Арестович за участю деяких інших нібито проукраїнських блогерів веде іформаційну кампанію, спрямовану на деморалізацію та розкол українського суспільства. А російські пропагандистські смітники піарять його страшилки, щоб підтримати згасаючий оптимізм росіян: мовляв, самі українці вважають, що у них все погано.
 

Опитування: Молодь не планує покидати Україну і готова брати участь у відбудові

Результати національного опитування молоді, проведеного від імені Міжнародного республіканського інституту (IRI) свідчать про те, що 89% молоді, яка проживає в Україні, бачить майбутнє Батьківщини світлим.
Значна частина молоді в Україні виявила бажання залишитися у своєму місці проживання та брати активну участь у процесах відбудови країни.
Про це свідчать результати національного опитування молоді, яке було проведене від імені Міжнародного республіканського інституту у межах програми USAID «Мріємо та діємо».
 

Парламентська Асамблея Ради Європи визнала Голодомор геноцидом українського народу

Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій визнала Голодомор геноцидом українського народу.
Про це повідомили президент Володимир Зеленський та міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у соцмережі X (Twitter).
Документ підтримали 73 присутні у залі, ще один депутат проголосував проти. Зеленський подякував ПАРЄ за це рішення.
 

Прапор полонених і пошуком зниклих

У США над Білим Домом вітер колише два прапори. Перший – зрозуміло, американський державний, з зірками та смугами. А другий під ним – майже повністю чорний. Невеликий, але помітний. І коли президент США, або будь-хто з його гостей дивиться на Білий Дім, він бачить маленький чорний прапор і згадує.
Згадує, що не всі американські військові повернулися додому.
 

158 років з дня першого публічного виконання: у Львова військові заспівали Гімн України

Цього року виповнюється 158 років з дня першого публічного виконання Державного гімну України. До цієї дати сьогодні, 10 березня, на площі Ринок, перед міською Ратушею, військові та містяни заспівали гімн Укрїни. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Перед виконанням військові розгорнули прапор України, розміром 12 на 17 метрів, а після — усі разом заспівали "Ще не вмерла України…".
 

Як українці зимують без світла, тепла, під обстрілами

Попри холод, морози, а також постійні обстріли з боку Росії, які виводять з ладу енергетичні об'єкти, багато українців не хочуть залишати свої домівки і їхати в інший регіон України чи за кордон.
За даними Міжнародної організації з міграції, лише 7% українців думають про тимчасову зміну місця проживання.
Навіть у разі тривалої відсутності світла, тепла та води, двоє з трьох опитаних кажуть, що не залишать свій дім, йдеться в опитуванні, проведеному на початку грудня.
 

Яка ситуація буде у українських біженців в Європі у 2023 році

Уряди європейських країн з початку нового року запроваджують нові правила для українців, які отримали притулок, тікаючи від російської агресії в Україні.
Усі країни, де перебувають українські громадяни, оголосили про продовження дії програм з підтримки біженців у 2023 році.А очільники ЄС прогнозують нову хвилю шукачів притулку через холодну пору року і постійні ракетні обстріли Росією території України.
 

30 листопада 2022р. – 20 років з дня створення Демократичного об’єднання “Українська Національна Рада”

30 листопада 2002 р. у столичному Будинку вчителя відбулися Установчі збори представників політичних партій та громадських організацій національно-демократичного спрямування, на яких уперше за роки відновленої незалежності нашої держави створено Демократичне об'єднання «Українська Національна Рада». На цих зборах, згідно із Статутом ДО «УНР», було створено його координаційний орган – Українську Координаційну Раду (Раду голів організацій-суб'єктів об’єднання). Від дня створення «Української Національної Ради» її Голова – відомий політичний і громадський діяч Юрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ.
 

Європа готується прийняти нову хвилю біженців з України взимку

Країни Східної Європи готуються відкрити нові центри прийому біженців із України.

Про це повідомляє Reuters.

Відомо, що у Словаччині готуються до прийому близько 700 тисяч українців протягом 3 місяців. Це пов’язано з низькими температурами та військовими діями.

 

Скільки військових та цивільних загинули в ході конфліктів після Другої світової війни

Кілька місяців тому з'явилася інформація про те, що війна між Україною та росією може стати однією з найбільш кровопролитних у сучасній історії – масштаби втрат з обох боків вже значно вищі, ніж у типовій війні сучасної доби. Станом на сьогодні відомо про майже 72 тисячі загиблих росіян, втрати ЗСУ станом на кінець серпня становили близько 9 тисяч військових. Щодо цивільних, то ООН дає цифру щонайменше 6,4 тисячі загиблих. Однак це лише підтверджені випадки – досі невідомо, скільки мирного населення загинуло на окупованих територіях: наприклад, лише у Маріуполі внаслідок весняних бомбардувань могли бути десятки тисяч смертей. Важливо також, що це дані за вісім місяців поточного року, а війна триває з 2014-го. «Слово і діло» вирішило розібратися, скільки військових та цивільних загинуло у збройних конфліктах після Другої світової війни.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3213
mod_vvisit_counterВчора6538
mod_vvisit_counterЦього тижня20889
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця120599
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24143281