Профспілки, створені цією системою, не можуть виражати волю народу
Лідери всеукраїнських профспілок вимагають зустрічі з прем’єром та профільними міністрами, оскільки затягування вирішення питань оплати праці бюджетників викликає напругу у колективах
Федерація профспілок України оприлюднила спільне звернення голови ФПУ та голів Всеукраїнських профспілок бюджетної сфери до прем’єра Азарова щодо оплати праці працівників бюджетної сфери в 2013 році.

Лідери профспілок заявляють, що на адресу Федерації профспілок надходять численні звернення від членських організацій ФПУ щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з неприйняттям Кабміном постанови "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", що викликає соціальну напругу в колективах.

У профспілках зазначають, що впродовж січня – лютого 2013 року представником профспілок на засіданні уряду неодноразово піднімалось питання необхідності якнайшвидшого перегляду розмірів базового тарифного розряду за ЄТС.

"Крім того, ФПУ неодноразово зверталась до Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади з приводу вирішення зазначеної проблеми, але відповіді, що надходять, носять лише формальний характер", - наголошують у профспілках.

У Федерації профспілок повідомили, що 28 березня Президія ФПУ розглядатиме питання стану забезпечення соціально-економічних прав працівників бюджетної сфери, у зв’язку з чим просять Азарова віднайти можливість для зустрічі з головами всеукраїнських профспілок бюджетної сфери до цього часу.

Окрім цього лідери профспілок просять делегувати для участі у засіданні Президії ФПУ міністра фінансів, міністра соціальної політики та керівників міністерств бюджетної сфери.

Також профспілки зауважують на необхідності прийняття постанови "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" на найближчому засіданні уряду.

"З метою забезпечення соціально-економічних прав працівників бюджетної сфери просимо підтримати позицію профспілок щодо якнайшвидшого вирішення питання перегляду розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки в 2013 році та сприяти вирішенню даної проблеми", - підкреслили автори звернення. Лист підписано головою ФПУ та головами ЦК профспілок державних установ, працівників культури, освіти і науки, охорони здоров’я, соціальної сфери.

Як відомо, напередодні міністр соціальної політики Наталія Королевська повідомила, що її відомством підготовлено ряд ініціатив спрямованих на покращення ситуації у соціальній сфері.

Зокрема передбачається підвищити розмір посадового окладу першого розряду Єдиної тарифної сітки для 3,5 мільйона працівників бюджетної сфери. "Це дозволить підвищити їх зарплату в середньому на 100 грн", - заявила міністр соціальної політики.

Інф.: pohlyad.com, фото: vkurse.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити