Кілька днів тому глава Дніпропетровської міської організації ВО "Свобода" Герман Назаренко на своїй сторінці "Вконтакті" вмістив звернення від імені патріотичних сил Січеслава, яке вмить підхопила Iнтернетспільнота. Для непосвячених нагадаю, що всі місцеві опозиціонери вже давно іменують свій Дніпропетровськ Січеславом, сподіваючись, що невдовзі саме таку назву отримає їхнє місто. Цього разу вони закликали місцян приєднатися 5 квітня до їхньої акції проти вступу України до Митного союзу і вийти на Європейську площу, де на них чекатиме гумористичне театралізоване дійство. "Що таке Митний союз? – запитують у тексті звернення організатори акції і самі ж відповідають: Це - ярмо! Якщо ти проти ярма - тобі з нами! Зі злом треба боротися гумором! А до нього вже можна і вила додати!"

Як і було обіцяно гумористична акція-перформанс розпочалася рівно о 15 годині. Глядачів цього по-весняному теплого і сонячного дня зібралося чимало, а ще до них додалися юні відвідувачі влаштованого мерією на цій же площі ярмарку спортивних шкіл. Подивитися їм було на що. Уособлювала Митний союз, який організатори акції перейменували на «мутний союз», трійка персонажів в образах президентів Росії, Білорусі та Казахстану. На обіцяну рівність між ними не було й натяку, бо «Путін» сидів у бричці на червоному троні, а імпровізовані «Лукашенко» і «Назарбаєв» були впряжені, як воли, і тягли його на собі. Цю процесію замикав наш глава держави, якого тягнули за возом на мотузці, силуючи поповнити «мутний союз».

Та найколоритнішим персонажем був лідер так званого «Українського вибору», кум Путіна «Медведчук». Цей глашатай «русскава міра» і Митного союзу весь час чіплявся до перехожих, намагаючись понавішувати їм на вуха локшини. Бажаючих бути ошуканими цим пройдисвітом не знайшлося. А ведучий акції розвінчував його брехні переконливими цифрами й фактами, розповідаючи правду про Митний союз. Адже там розподіл від митних зборів «по-братськи» виглядає так: Білорусі –4,7 %, Казахстану –7,3%, Росії – 88%. Усі рішення у Митному союзі приймаються з домінуванням російської сторони. Для нас це 110 млрд. гривень на рік, які втрачає українська митниця.

Фіналом усього дійства став епізод, коли персонаж в образі «Януковича», зірвавшись із мотузки, казна чому сам засунув голову в ярмо. Побачивши, що бричка поповнилася третім тягловим, група юнаків, які уособлювали «народ України», вмить зупинила її й не дала ходу. Отак січеславська опозиція з допомогою безхитрісної пантоміми показала, що хвалений Митний союз навіть смішно сприймати всерйоз, а не те що в нього вступати. Це та цяця, про яку в народі кажуть: стань, подивися - плюнь та й відступися.
                                                                             
Сергій Горицвіт, незалежний журналіст, для "Волі народу"
Фото: most-dnepr.info

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити