4 грудня 2012 представники ГО "Луганці" разом з громадою Луганщини проводять пікет біля приміщення "Луганськвугілля", де має проходити зустріч Голови Гірпромнагляду України О. Хохотви з працівниками вугільної галузі Луганської області, з вимогою наведення ладу на териконі шахти Талівська с. Атаманівка, м. Молодогвардійськ.
З терикону не тільки летить пил, але і отруйний дим у результаті горіння породи. Вже втрутилися журналісти одного з центральних телеканалів. У тих, хто мешкає біля терикону, псується здоров'я та гинуть домашні тварини. Під час розробки терикону на десятки метрів вгору підіймається радіоактивний пил, що викликає хвороби в людей, труїть воду, знищує довкілля. При розробці терикону в цьому році загинув машиніст екскаватора. Все це негативні наслідки розробки терикону шахти ВО “Краснодонвугілля”.

29 та 30 листопада представники ГО "Луганці" та громадська ініціатива "Легіон" у м.Молодогвардійську збирали підписи під листом-зверненням до президента Януковича, Генерального Прокурора Пшонки та власника СКМ Ахметова проти порушень при реконструкції терикону шахти Талівська. 

Влітку цього року відбулися громадські акції в м. Молодогвардійськ біля міської адміністрації, в Луганську біля приміщення ОДА та в Київі біля Адміністрації Президента України, куди передали 220 підписів з вимогою призупинення безладу на териконі.
Одразу після проведення виборів до Верховної Ради України рішенням місцевих чинуш з 31 жовтня роботи були дозволені і вони знову проводяться з порушенням вимог технологічної проектної документації.

Громадськість вимагає припинити безлад на териконі і знущання над місцевими мешканцями.

Інф. Прес-служби ГО "Луганці"

Коментарі