ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Перемога ПР рівноцінна поразці Януковича на президентських виборах 2015 року, – О. Кужель

   Політика
 Кужель: Янукович укріплює Сім'ю через поразку на виборах
Для Партії регіонів ці вибори стали програшними, бо стало зрозуміло: вона не забезпечить перемогу Віктора Януковича на президентських виборах 2015 року.
Закон "Про референдум" виписаний так, "щоб Сім’я залишилася на все життя", що дає Януковичу великі можливості.
Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявила Олександра Кужель, обрана до Верховної Ради за списком "Батьківщини"."
І тому президент укріплює зараз свою Сім’ю. Він зрозумів, що вони йому не допоможуть в 2015 році. І це є не виграш. Для них є можливість або змінити свою тактику і стратегію, або просто він не доживе і до 2015 року. Бо не опозиція скидає владу, а народ", – сказала вона. 

 

PostHeaderIcon Все більше українців їдуть працювати у Польщу

   Громадянське суспільство
Українці не хочуть повертатися з Польщі
Більшість громадян України, які приїжджають до Польщі на роботу, позитивно оцінюють місцевий ринок праці і налаштовані залишитися в країні на довший термін.
Про це свідчать результати дослідження агентства з працевлаштування East West Link, які має у своєму розпорядженні
УНІАН.
 

PostHeaderIcon Вибори — це політична ціль інформаційної війни

   Політика
Інформаційні війни в мирному житті
Війна ідей, у якій людство живе все своє життя, є прикладом нескінченої інформаційної війни.
Інформаційні війни налаштовані не лише на військові цілі, а й на цілі в економічному, соціальному, політичному, релігійному просторах. Приклад виборів як цілей політичних є в голові в кожного. Але реально війна ідей, у якій людство живе все своє життя, є прикладом нескінченої інформаційної війни.
 

PostHeaderIcon Програш опозицією всіх скарг на результати виборів є ознакою авторитаризму, - спостерігачі

   Право
Олександр Савицький, Deutsche Welle
Суди стали ще однією поразкою демократії
Програш опозицією всіх скарг на результати виборів є ознакою авторитаризму, вважають як українські, так і українські спостерігачі.
Не виключено, що рішення судів всіх інстанцій за скаргами опозиції щодо перегляду результатів виборів на кількох мажоритарних округах були винесені за вказівкою згори, зауважив в інтерв'ю DW голова Комітету виборців України Олександр Черненко. Він вважає, що такий результат був очікуваним з огляду на втрату українською судовою системою будь-яких ознак незалежності. "Ці суди мали лише формальне чи ритуальне значення, а скарги опозиції виглядали радше як акти відчаю та безнадії, ніж як спроби реально змінити ситуацію", – сказав Черненко.

 

PostHeaderIcon На місці національної пам'ятки скіфських часів зводять палац для мільярдера

   Культура і духовність
На місці історичного городища, якому 2,5 тисячі років, йде будівництво нібито будинку для власника великого агропромислового комплексу Юрія Косюка.
Газета "Сегодня" повідомляє, що на місці найбільшої і однієї з найдавніших в Європі пам'яток археології йде будівництво. На території Хотівського городища VI-V ст. до н. е., поруч з парком Феофанія, зводять палац, більше схожий на дорогі турецькі та єгипетські готелі.
Ріелтори кажуть, що це нібито буде маєток власника великого агропромислового комплексу Юрія Косюка (він займає 6 місце в рейтингу Forbes 100 найбагатших українців зі статками в $1,5 млрд). У Косюка не змогли ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію.

 

PostHeaderIcon 17 листопада - Міжнародний день студента

   Гаряча тема
Це свято було вирішено відзначати 17 листопада у 1946 році на Всесвітньому конгресі студентів у Празі, в пам'ять про чеських студентів-патріотів.
Історія цього свята сумна. Вона почалася в окупованій фашистами Чехословаччині під час Другої світової війни. Празькі студенти та викладачі вийшли на демонстрацію з нагоди утворення Чехословацької держави. Під час розгону демонстрації був застрелений студент медичного факультету Ян Оплєтал. Його похорони знову переросли в акцію протесту,
17 листопада нацисти рано вранці оточили студентські гуртожитки. Більш ніж 1200 студентів було заарештовано і відправлені в концтабір у Заксенхаузен. 9 студентів та активістів стратили в стінах в'язниці в празькому районі Рузіне. За наказом Гітлера всі чеські ВНЗ було закрито до кінця війни.
Уперше день було відзначено 1941 року в Лондоні Міжнародною радою студентів, членами якої було чимало біженців. Відтоді міжнародне студентство просувало ідею визнання 17 листопада міжнародним днем студентів на рівні ООН.   Детальніше

 

 

PostHeaderIcon Любомир Гузар: народний депутат повинен думати категоріями всієї держави, а не якогось регіону

   Виступи
altУ нашій країні панує хибне переконання, що представники Верховної Ради мають задовольняти місцеві потреби. 
Під час передвиборної кампанії з вуст кандидатів часто можна було почути пісню про їхні заслуги перед певною місцевістю – прокладання та освітлення доріг, побудова дитячих майданчиків, шкіл тощо.
У політиці, як і в економіці, мислення державних мужів повинно бути довготерміновим.
Народний депутат повинен думати категоріями всієї держави, категоріями блага для всього народу, а не тільки для якоїсь групи чи регіону.
 

PostHeaderIcon 45 років тому в Нью-Йорку відбувся Перший Світовий Конгрес Вільних Українців (архівне відео)

   Історія
Світовий конгрес вільних українців (СКВУ) як праорганізація Світового конгресу українців був створений у Нью-Йорку 16 листопада 1967 р.
Головним завданням Конгресу було визначено допомогу українському народові в боротьбі за державну незалежність.
З проголошенням незалежності України СКВУ в 1992 р. змінив назву на Світовий конгрес українців (СКУ). У тому ж році на першому Всесвітньому форумі українців СКУ виступив засновником Української всесвітньої координаційної ради (УВКР), колективним членом якої є до цього часу.
Світовий конгрес українців сьогодні є спілкою громадських (неурядових) організацій, яка діє з метою координації діяльності об'єднань української діаспори у 40 країнах світу.
Дивитись архівне відео 1967 р. про СКВУ "Встане Україна" ("Ukraine Wil Rise
"):  ч.1ч.2ч.3

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4194
mod_vvisit_counterВчора7126
mod_vvisit_counterЦього тижня29064
mod_vvisit_counterМинулого тижня32284
mod_vvisit_counterЦього місяця61348
mod_vvisit_counterМинулого місяця197665
mod_vvisit_counterЗа весь час26837217