У схваленій вчора урядовій постанові передбачено, що видача дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства є платною і становить 4 мінімальні заробітні плати (з 1 січня цього року дорівнює 1147*4=4588 грн). Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.
"Ці кошти роботодавець перераховує до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вони використовуються на стимулювання створення нових робочих місць, виплати допомоги по безробіттю та проведення інших заходів, пов'язаних із забезпеченням зайнятості громадян України", - повідомив заступник директора Департаменту праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України Олег Прутенко.

Він додав, що постанову КМУ "Питання видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства" ухвалено на виконання Закону «Про зайнятість населення», що діє в Україні з січня цього року.

Окрім того, за словами Олега Прутенка, щоб захистити ринок праці від некваліфікованої робочої сили передбачено, що такий дозвіл надаватиметься роботодавцям за умови відсутності безробітних відповідної кваліфікації на обліку в службі зайнятості.

«Порівняно з попереднім порядком спрощується оформлення такого дозволу. Зокрема, кількість документів, що подає роботодавець, скорочується з 15 до 8, строк розгляду документів Державною службою зайнятості зменшено з 30 до 15 днів. Водночас строк дії такого дозволу залишився незмінним – до 1 року», - сказав Прутенко.

За інформацією Мінсоцполітики, такий дозвіл не потрібен для працевлаштування іноземців, які постійно проживають в Україні. Крім того, він не потрібен для працівників закордонних ЗМІ, спортсменів, артистів та працівників мистецтва, працівників аварійно-рятувальних служб, працівників іноземних представництв, іноземців, які прибули в Україну для участі у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги та провадження викладацької діяльності за фахом у державних вищих навчальних закладах.

Згідно з прогнозом, у 2013 році Державна служба зайнятості видасть роботодавцям близько 8 тисяч дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Інф.: zaxid.net

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити