У Міністерстві доходів і зборів вирішили урізати перелік галузей, які мають податкові пільги
Вже з 1 січня 2014 року преференцій по сплаті податку на прибуток позбудуться виробники дитячого харчування, йдеться в оприлюдненому законопроекті, що містить поправки до Податкового кодексу. Зараз компанії мають спрямовувати отриманий дохід на збільшення обсягів виробництва та зменшення роздрібних цін.
У прес-службі Міндоходов перегляд пільг пояснили тим, що їх надання "не створює сприятливих умов для стабілізації фінансового стану галузей, а призводить до зменшення надходжень до бюджету та виникненню схем ухилення від оподаткування".

До того ж проведений аналіз показав, що в галузях, які отримали пільги, в 2012 році, відбулося падіння виробництва. А значить, необхідно "скоротити преференції, що не призвели до стимулювання розвитку відповідних галузей". Під урізання пільг, наданих до 2016-2021 років, можуть підпасти кінематографісти, готелі, пріоритетні галузі економіки, підприємства з видобування та використання газу вугільних родовищ. Готельний бізнес також постраждає від скасування преференцій, але не всі його оператори.

З 8 тис. малих готелів та хостелів пільгами користується лише 1%. Законопроект, втім, не передбачає перегляду пільг аграріям, про який раніше заявляв міністр доходів і зборів Олександр Клименко. Важливі зміни торкнуться і оподаткування фінансових операцій. Запропоновано дати чітке визначення угод РЕПО з метою оподаткування.

Якщо в першій частині операції не відбудеться переходу права власності на цінні папери, то в разі неповернення контрагентом коштів у ході другої частини угоди відбудеться примусове відчуження паперів. Запропоновано вдосконалити і механізм сплати акцизу торговцями цінними паперами. Порядок визначення біржового курсу Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку повинна буде погодити з Міндоходов.

Крім того, якщо курс розрахований на одній біржі, він не зможе застосовуватися до операцій з цінними паперами того ж емітента на іншій біржі. Серед нововведень - і те, що датою виникнення податкових зобов'язань може стати не день отримання доходу, а дата переходу права власності або підписання договору.

Інф.: regionews.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити