Зменшення попиту на яловичину призводить до подальшого скорочення закупівельних цін на ВРХ.
В кінці травня ціни на биків склали 14,00-15,50 грн./кг, що на 1,00-1,50 грн./кг менше цін попередніх місяців і на 5,50-6,00 грн/кг нижче аналогічних показників минулого року.
Про це повідомили в Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).

"Багато господарств населення, зіткнувшись із низькими цінами і проблемами реалізації худоби, вирішують для себе в подальшому припинити займатися м’ясним скотарством. Якщо цінова ситуація не зміниться, поголів’я ВРХ почне знову скорочуватись, і навіть дотації за збереження, що надає населенню держава, не врятують м’ясне скотарство", − повідомила експерт аграрних ринків УКАБ Аліна Жарко.

Станом на 1 травня 2013 року в Україні нараховувалось разом із коровами 5,32 млн. голів ВРХ, що на 3,2 % більше за минулорічні показники. Дані статистики показують, що саме господарства населення наростили поголів’я. Цьому насамперед посприяли державні дотації за збереження поголів’я ВРХ.

Проте зараз, відзначили в УКАБ, ситуація в скотарстві є досить складною, адже на ринку яловичини спостерігається значне зниження активності і, як наслідок, падіння цін. Попит на яловичину з боку населення України традиційно є не досить високим, тому виробники ВРХ орієнтуються переважно на переробні підприємства.

Інф.: vidomosti-ua.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити