Китай висловлює протест у зв'язку з введенням Єврокомісією мит на імпорт вироблених у КНР сонячних батарей.
Про це заявив 5 червня офіційний представник Міністерства комерції КНР Шень Даньян.
"Китайська сторона висловлює рішучий протест у зв'язку з несправедливим рішенням про стягування мит з китайських сонячних батарей, рішенням, прийнятим всупереч проявленої з боку уряду та індустрії КНР доброї волі та величезним зусиллям (за дозволом спору)", - сказав китайський чиновник.

Китай, за його словами, не хоче, щоб тертя з приводу імпорту китайських сонячних батарей "вплинули на весь комплекс відносин між КНР і Європою".

Шень повідомив, що в Китаї розпочато процедуру антидемпінгового розслідування відносно європейського вина.

Як повідомлялося раніше, Європейська комісія схвалила рішення ввести тимчасові антидемпінгові мита на сонячні панелі, що поставляються з Китаю.

"Наші дії сьогодні - це термінова міра, щоб дати життєво важливий кисень бізнес-сектору в Європі, який сильно страждає від цього демпінгу", - сказав він.

За словами комісара, антидемпінгові мита будуть діяти з 6 червня 2013 року.

У перші два місяці - до 6 серпня - розмір мита становитиме 11,8%, після чого він буде збільшений до 47,6%.

Де Гухт підкреслив, що за оцінками комісії, рівень демпінгу на сонячні панелі та їх складові досягає 88%.

Тимчасові мита вводяться строком на 6 місяців. При цьому Європейська комісія повинна схвалити рішення про можливе введення постійних зборів не пізніше 5 грудня 2013 року.

Антимонопольне розслідування щодо імпорту з Китаю сонячних батарей та їх основних компонентів Єврокомісія почала в листопаді 2012 року.

Приводом стало звернення галузевої європейської асоціації ProSun, яка заявила, що імпорт з Китаю цієї техніки стимулюється державою шляхом прихованих субсидій.

З 2011 року Китай експортував до ЄС сонячні батареї та компоненти до них на суму близько 21 мільярдів євро.

Інф.: real-economy.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити