ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Економіка і бізнес

Українців залякують, щоб "витягти" долари

Забороною валютних депозитів хочуть залякати населення та витягнути долари
До кінця 2013 року в Україні заборонять депозити в іноземній валюті. Це передбачає законопроект депутата-регіонала Євгена Сігала "Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про банки і банківську діяльність" N 2400.
 У регіоналів більшість у Верховній Раді. Тому ймовірно, що законопроект приймуть. Уряд із Нацбанком таким чином хочуть витягнути із населення долари. Українці нерідко тримають свої заощадження у доларових депозитах, бо американська валюта знецінюється не так швидко, як українська.
 

Інфляція в Україні неминуча

Стабільність гривні - затишшя перед бурею
Останні два роки українська гривня залишалася однією з найстабільніших валют світу. Девальвації піддалися російський рубль, польський злотий, турецька ліра. Влада країн-сусідів йшла на це свідомо: слабшаюча грошова одиниця дозволяла нарощувати експорт і кредитувати економіку. Український Центробанк теж діяв свідомо: напередодні парламентських виборів підтримував ілюзію стабільності. За гасла про стабільність довелося заплатити. Спочатку валютними резервами, потім кредитуванням економіки. Регулятор тримав банки на голодному пайку, щоб ті не скуповували валюту. Практика показала - щойно підвищувалися залишки на коррахунках банків, курс долара на міжбанку злітав. Зрештою, банкам нічим було кредитувати економіку, навіть якщо б вони захотіли.
 

НБУ обмежить суму готівкових розрахунків

Національний банк України розглядає можливість встановлення граничної суми готівкового розрахунку у розмірі 150 тис. гривень.
Про це йдеться в анонсі брифінгу заступника голови Нацбанку України Віри Ричаківська.
Раніше голова комітету по запобіганню проведення недобросовісних валютних операцій НБУ Юрій Горшков заявляв, що НБУ "дуже активно" вивчає можливість обмеження по сумах розрахунку готівкою. "Національним банком законом встановлено право запроваджувати обмеження щодо розрахунку сум готівки. На даний момент Національний банк дуже активно вивчає можливість введення такої норми, зараз проводиться розрахунок суми", - заявив Горшков.
 

США вимагатиме від України грошей за підвищення тарифів у рамках СОТ

США очікують, що Україна відмовиться від перегляду тарифних зобов'язань в рамках Світової організації торгівлі. У разі, якщо Київ здійснить свій намір підвищити мита на 371 вид продукції, Вашингтон буде вимагати компенсації. Про це розповів посол США при СОТ Майкл Пунке. "Позиція Сполучених Штатів така ж, як і Європейського Союзу. Україна має надати компенсацію відповідним країнам-членам шляхом аналогічного зменшення інших ставок в українській тарифній сітці", - повідомив американський дипломат.
 

Українців позбавляють колосальних можливостей

Божевільна ідея стати найбагатшим у світі народом. Ми колись замислимось, чи можливо це взагалі? Зрозуміло, що "нам не дадуть", "у нас немає ресурсів", "поганий менталітет", уряд, дурні, дороги, Росія, Європа ... Але якщо все-таки подумати, чи можна за 40 років стати одним з найбагатших народів світу? Чи можемо ми стати новими американцями, територією, куди з усього світу їдуть жити і заробляти? Що має відбутися в Україні, щоб це стало можливим?
 

Вклади в іноземній валюті пропонують заборонити

Заборонити українським банкам залучати вклади у валюті пропонує народний депутат від Партії регіонів Євген Сігал, який вніс 26 лютого відповідний законопроект у Верховну Раду.
"Законопроектом пропонується вилучити норму, яка дозволяє комерційним банкам залучати вклади (депозити) в іноземній валюті", - йдеться в пояснювальній записці до документа, оприлюдненої в середу.
 

Локомотиви "Укрзалізниці" обладнають системами супутникового зв’язку

Завершується робота з обладнання локомотивів системами супутникової навігації, яка в автоматичному режимі надає інформацію про переміщення локомотивів для формування довідок про рух поїздів у режимі он-лайн. Про це повідомляють в Адміністрації залізничного транспорту.
 

Українці катастрофічними темпами втрачають робочі місця

Загальна кількість робочих місць в Україні почала швидко скорочуватися. 27 лютого в Держстаті повідомили, що станом на кінець січня 2013 було 10,2 млн робочих місць, що на 1,6% менше, ніж у грудні минулого року. При цьому січневе зниження кількості штатних співробітників не можна пояснити сезонним фактором, оскільки в січні минулого року кількість робочих місць зросла на 1,9%.
 

Українці змушені 65 років заощаджувати на купівлю квартири

Пересічний українець може відкласти на місяць тільки 488 гривень. Такі дані восени минулого року озвучила Незалежна асоціація банків України. За таких умов пересічному українцю доведеться збирати на власну квартиру 65 років. Про це UBR.UA повідомили аналітики найбільшого в Україні порталу безкоштовних оголошень Slando.
За даними Slando, станом на лютий 2013 року, в Україні було близько 440 тис. оголошень щодо продажу квартир.
 

"Укрзалізниця" не має коштів на закупівлю нових локомотивів

В "Укрзалізниці" (УЗ) не можуть знайти фінансування для найбільш амбітного проекту щодо закупівлі локомотивів.
УЗ і російський ВЕБ (Внєшекономбанк) майже рік обговорювали виділення кредиту з оціночною сумою 3,5 млрд доларів для закупівлі 509 машин, але так і не досягли угоди.
"Укрзалізниця" оновить парк локомотивів за схемою лізингу, повідомив 18 лютого 2013 року міністр інфраструктури Володимир Козак.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні387
mod_vvisit_counterВчора2913
mod_vvisit_counterЦього тижня15066
mod_vvisit_counterМинулого тижня25527
mod_vvisit_counterЦього місяця103991
mod_vvisit_counterМинулого місяця103168
mod_vvisit_counterЗа весь час25558050