Мінекономіки переглянуло макропрогноз на 2023 рік, погіршивши зростання ВВП України у 2023 році з 3,2% до 1%.
Про це під час дискусії, організованій Центром економічної стратегії (ЦЕС), заявив заступник міністра економіки України Олексій Соболев.
Прогноз росту ВВП погіршили, насамеред, через припущення, що воєнні дії не завершаться в середині року, а триватимуть "майже цілий рік", заявив Соболев.
"Здається, ми пройшли пік інфляції - вона поступово починає знижуватися. Ми прогнозуємо, що вона з 26,6% у 2022 році зменшиться до 24%", - додав він.
|
Після індексації пенсій з 1 березня середній розмір виплат перевищить п’ять тисяч гривень.
Про це повідомляє видання «Укрінформ», з посиланням на слова прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля під час щорічної пресконференції, присвяченої результатам роботи уряду.
«Індексація пенсій відбулася. Її точний розмір дорівнює 19,7%. Підвищення пенсії відбудеться для 10,5 мільйонів пенсіонерів. Вперше розмір середньої пенсії перетне позначку у п’ять тисяч гривень, тоді як на сьогодні це 4,6 тисячі гривень», - зазначив Шмигаль.
У JavaS cript і TypeScript вже третина ринку. Java пʼятий рік поспіль втрачає популярність. Python після кількарічної негативної динаміки цього року набрав оберти.
Про це свідчать результати дослідження порталу Dou.ua.
Комерційне використання
Цього року найпопулярнішою мовою залишається JavaScript — 19% розробників пишуть нею комерційні проєкти. Далі — Java (14%) і Python (13%).
Остання вперше серед найпопулярніших. З мінімальним відривом за Python йдуть C# і TypeScript.
Україна отримала перший у цьому році транш фінансової допомоги від США у розмірі $1,25 млрд.
Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів за підсумками зустрічі членів Кабміну із міністром фінансів США Джанет Йеллен.
У Мінфіні підкреслили, що грант буде спрямований на відшкодування видатків держбюджету, здійснених для забезпечення соціальних виплат, субсидій ЖКГ та зарплат працівникам державних структур.
 У 2023 році пенсії для українців знову будуть підвищені. Вже у березні уряд проіндексує пенсії на 20%. Під індексацію підпадатимуть усі категорії, визначені в Законі «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Заплановане найближчим часом виведення у ремонти деяких блоків атомної та теплової генерації, а також закінчення паводку може призвести до дефіциту електроенергії, повідомив виконавчий директор енергохолдингу ДТЕК Дмитро Сахарук.
"Ситуація в енергосистемі покращилася через низку факторів, але її не можна назвати стабільною, тому що вже через деякий час у нас плануються регламентні роботи на деяких блоках атомної та теплової генерації, закінчиться повінь, тому ситуація змінюватиметься, і можливо, знову виникатиме дефіцит ресурсу", – сказав він.
Велика палата Верховного суду залишила в силі ухвалу суду першої інстанції, за якою колишні власники ПриватБанку за жодних обставин не зможуть повернути акції банку, які перейшли у власність держави. Про це повідомив у Facebook голова НБУ Андрій Пишний.
"Сьогодні Верховний Суд поставив крапку у справі, яка тягнеться вже кілька років. Ви, напевно, знаєте її як справу Олександра Дубілета, ексголови правління ПриватБанку.
Зпочатком наступного робочого тижня українцям варто підготуватися до запровадження графіків відключення світла.
Про це виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук повіжомляє в ефірі телеканалу «Рада».
«Комбінація кількох факторів дозволяє сьогодні, у конкретний день, не обмежувати споживання. Але завтра, коли буде робочий день і споживання підвищиться, будуть використовуватись графіки відключень», - заявив Сахарук.
Через масовану ракетну атаку росії 10 лютого в деяких регіонах спостерігаються значні проблеми з електропостачанням. Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону.
За його словами, найскладніша ситуація зі світлом зараз у Харкові та Хмельницькій області.
«У Харкові справді все складно. Ми плануємо упродовж вихідних відновити роботу деяких енергооб'єктів, пошкоджених сьогодні. Але критична інфраструктура Харкова вже заживлена. Нам також потрібно оцінити масштаб руйнувань, щоб сказати точніше, коли ми зможемо виправити ситуацію на Хмельниччині. Працюватимемо у вихідні», – заявив Кудрицький.
Грудень та січень – традиційно найскладніші місяці для гривні. У цей час на курс одночасно тиснуть передноворічне пожвавлення державних видатків, зменшення обсягів агроекспорту та зростання імпорту.
Як наслідок, навіть у мирні часи на межі років українська валюта традиційно здавала позиції, які надолужувала навесні та влітку.
Під час великої війни до перелічених факторів додалися нові. Їх вплив уже зараз можна побачити на рекордних обсягах валюти, яку Нацбанку доводиться продавати із золотовалютних резервів для задоволення надлишкового попиту.
Хоча більшість макроекономічних чинників грають проти гривні, на готівковому ринку вона не лише зберігає свої позиції, а й потроху зміцнюється.
|
|