Навіть в умовах війни питання, як вигідно вкласти заощадження, аби зберегти їх, залишається актуальним.
Традиційно найпопулярніші способи захисту заощаджень в Україні — це, безперечно, банківські депозити й іноземна валюта. Який із цих інструментів нині надійніший і вигідніший, — питання важливе, але далеко не однозначне.
Підтвердженням рівня довіри до вітчизняної банківської системи під час воєнного стану є трильйон гривень, які населення зберігає на рахунках у банках. Щоправда, дві третини коштів фізичних осіб протягом першого року війни зберігалися не на депозитних, а на поточних рахунках, де неминуче знецінювалися внаслідок інфляції й девальвації гривні.
|
Е кономічні та соціальні наслідки повномасштабного вторгнення росії в Україну зростають.
53% українців, опитаних у липні та серпні, сказали, що минулого року вони не могли дозволити собі продукти, необхідні їм або їхнім родинам, у 2022 цей показник сягнув 48%. При цьому 48% опитаних - як і торік - сказали, що їм було важко дозволити собі адекватне житло. Про це свідчать результати нового опитування Gallup.
Олігарх Ігор Коломойський, який перебуває у СІЗО, передав свої корпоративні права у медіахолдингу 1+1 media в управління трудовому колективу.
Про це йдеться у заяві на сайті 1+1 media.
Рішення було прийнято терміном на 5 років «у зв'язку з необхідністю захисту та дотримання принципів свободи слова».
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну 20 жовтня повідомив про старт опалювального сезону-2023.
Він розповів, що буде з тарифами та субсидіями у найближчі місяці.
Пост, присвячений цій темі, глава уряду опублікував у своєму Telegram-каналі.
В Україні на 2024 рік заплановано масштабну індексацію пенсій, яка цього разу пройде по-новому.
По-перше, буде проіндексовано пенсії всіх громадян одночасно, а також буде впроваджено систему коефіцієнтів і балів, яка дозволить людям з однаковими умовами виходу на пенсію отримувати однакову суму виплат.
В Україні передбачені соціальні виплати для кожної сім'ї, які мають дітей.
Зокрема, можна отримати допомогу при народженні дитини, або ж коли діти живуть у неповних родинах.
Уся заробітна плата, яка зараз виплачується в Україні у бюджетній сфері за останній рік, у тому числі соціальні та інші програми, фінансується Світовим банком
США та інші країни-донори фактично виплачують зарплату державним службовцям та вчителям в Україні. Також це стосується фінансування охорони здоров’я, житлових субсидій та іншого. Допомога закінчиться протягом наступного місяця за відсутності нових грошових надходжень від конгресу США.
У понеділок, 2 жовтня, на сайті Національного банку України з'явилося повідомлення про те, що НБУ «впроваджує керовану гнучкість обмінного курсу, яка посилить стійкість валютного ринку та економіки».
Що це означає і що буде далі з курсом?
Рівно за 30 хвилин після публікації відбувся пресбрифінг керівництва Національного банку, під час якого голова НБУ Андрій Пишний та його заступники відповіли на запитання журналістів.
В Україні у жовтні вартість електроенергії становитиме 2,64 грн за кВт*годину.
Ті українці, які встановили двозонні лічильники на електроенергію, з 23 години і до 7-ї ранку можуть платити за електроенергію 1,23 грн за кВт*годину.
Як раніше заявляли в Кабміні, вартість електроенергії не підвищуватимуть до кінця опалювального сезону 2024-го. Після цього уряд має розрахувати нову ціну на електроенергію або зберегти чинну вартість. До червня 2023-го тариф на електроенергію в Україні становив 1,44 грн за споживання до 250 кВт*годину, а за споживання більше від зазначеного обсягу – 1,68 грн за кВт*годину.
Польська модель податків для ФОПів. У парламенті заспокоюють – це ідея для післявоєнного часу
Поки ФОПи звикають до нещодавнього повернення довоєнних податків (5% від обороту замість 2%), їх змусила нервувати нова напасть. Прогресивна ініціатива вже звично походить від «головного фіскала країни» – голови парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева. Посилаючись на пропозиції бізнесу та експертів запровадити оподаткування «як у Європі», Гетманцев нещодавно запропонував взяти за зразок польську модель оподаткування ФОПів. За словами нардепа, зараз розглядається можливість інтерпретації цієї моделі, як найбільш підходящої для вітчизняної економіки, в Україні. Ця пропозиція нардепа одразу викликала неабиякий резонанс.
|
|