Міністерство доходів та зборів має намір в цьому році посилити контроль за сплатою податку з закордонних переказів фізосіб.
Згідно з Податковим кодексом, такі перекази вважаються іноземними доходами.
Таким чином, якщо сума переказу не перевищує 10 мінімальних зарплат (11 470 грн), то з неї стягується податок в 15%.
Якщо ж сума більша, заробітчанам доведеться заплатити вже 17%.

Вартість валюти вираховується в гривні за курсом НБУ на момент отримання коштів. Податок вноситься отримувачем добровільно, до 1 травня наступного за звітним року, при заповненні податкової декларації. При цьому подавати її повинні всі, хто отримав навіть 1 гривню з-за кордону.

У Міндоходів кажуть, що сплата податку контролюється недостатньо, тому платять далеко не всі, а багато хто навіть і не знає, що треба платити. Проте з цього року перевірок стане більше: податкова почне зіставляти дані НБУ про переводи з деклараціями громадян.

Якщо податок не сплачено — його нарахують, при цьому доведеться ще заплатити штраф 51-85 грн, а при повторному порушенні — 85-136 грн.

Порушникам будуть надходити листи поштою, де буде вказана сума, яку вони повинні внести як податок. Якщо його не сплатять, прийде інформація про штраф, і порушником займеться виконавча служба.

Однак грошей від заробітчан офіційно надходить все менше: якщо в 2012 р. українські гастарбайтери перевели $7,5 млрд., то в першому кварталі 2013-го — всього $1 млрд., такі дані досліджень Нацбанку. У 2011-му переслали в Україну $7,019 млрд.

Експерти кажуть, що мігранти почали активніше використовувати нелегальні канали для пересилання грошей. При цьому вони економлять на оплаті переказів (до 5% суми), а одержувачі не сплачують податок на дохід.

Згідно з оцінкою президента Украналітцентра Олександра Охрименка, гроші від податків на перекази великі — 8,5-9 млрд. грн, тому податківцям є сенс цим займатися.

За даними Міжнародної організації міграції в Україні і Мінсоцполітики, за кордоном працюють 3-3,5 млн. наших співгромадян.

Інф.: vidomosti-ua.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити