На кожного українця припадає 3,5 тисячі доларів валового доходу країни.
Згідно з новим рейтингом Світового банку, Україна займає 136-е місце серед 214 за рівнем доходу на душу населення.
Вона опинилася в групі країн, де доходи нижче середнього рівня, тобто не перевищують 1036-4085 доларів на людину.
"Навряд чи можна втішатися тим, що ми не опинилися в категорії найбідніших країн, де на душу населення припадає менше, ніж 1035 доларів валового національного доходу", - коментує ситуацію завідуюча відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Людмила Черенько.
"Ми не маємо навіть середнього рівня - доходів у рамках 4086 - 12615 доларів ВВП на людину. Приміром, сусідня Росія - на 72 місці рейтингу. Там на людину припадає майже 13 тисяч доларів. Тобто наша сусідка увійшла в четверту категорію країн, які мають «високий дохід", - більш 12616 доларів на людину.
 
Але якщо на кожного з нас «падає» 3,5 тисячі доларів доходу країни, чому ж Україна виявилася на настільки мало престижному місці?

"ВВП країни включає в себе все, що виробляє економіка, у тому числі ресурси, - пояснює Черенько, - тому вони діляться і виводяться на одного українця умовно. Так що за показником ВВП на душу населення швидше можна судити про рівень країни, ніж про становище населення. І говорячи про рівень життя людей, слід виходити з реальних доходів. За даними нашої інститутської статистики, реальний дохід у розрахунку на одну людину в першому кварталі 2013 року склав 5264 гривні 40 копійок, тобто 1754 гривні на місяць. За підсумками дев'яти місяців 2012 року (з останніми офіційними статистичними даними) межею бідності в Україні визнаний місячний дохід 1108 гривень на людину. Саме ця межа розділяє у нас бідних і небідних. Як бачимо, вона дуже близька до середнього доходу".
 
Інф.: vkurse.ua

Коментарі