Президент міжнародної громадської організації „Київський міжнародний енергетичний клуб” („Q-Club”) Олександр Тодійчук прокоментував для OSP-UA.INFO інформацію, опубліковану у ЗМІ 28 травня про те, що українська ГТС оцінена у 26-29 млрд. доларів.
"Думаю, що зараз розмови про приватизацію української ГТС чи передачу її в оренду передчасні, тому що, по-перше, ми не знаємо на яких вихідних умовах велася оцінка української газотранспортної системи, чи були там передбачені нові варіанти реверсного використання, підземних сховищ за європейськими стандартами, сланцевого газу, LNG-терміналу. Тобто чи оцінювалися перспективи. Я цього не знаю. По-друге сама технологія підрахунку вартості має бути оприлюднена, тому що це народна власність, де факто це національна компанія і формально кожен з нас є її акціонером. Зважаючи на багато помилок, які допускали різні уряди,  таке серйозне рішення про передачу газотранспортної системи під вплив іншої компанії має бути відкрито обговорене зі всією аргументацією, в першу чергу з тим, щоб не допустити серйозних помилок", - вважає експерт.

«Тому перш за все треба знати, які вихідні умови були надані тому, хто оцінював вартість української ГТС, яка була закладена перспектива. Я впевнений, що багато з того, що відбулося останнім часом у питаннях реверсного використання, перемовин про спільне використання підземних сховищ в цих розрахунках не враховані». – додав Олександр Тодійчук.

«Україна, яка є членом енергетичної спільноти, прийняла закон про вільний доступ до труби, а стиль «Газпрому» абсолютно інший, вони нікого не допускають до труби, і всім зрозуміло, що «Газпром», отримавши хоча б блокуючий пакет акцій чи в управлінні чи у власності, буде блокувати дії будь-якого свого конкурента. Це не в інтересах України», - підкреслив експерт.

Інф.: OSP-UA.INFO

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити