Влада Франції готується обкласти новим податком смартфони, планшети та інші Інтернет-пристрої
Гроші, зібрані від поданого податку, спрямовуватимуться на фінансування та захист французького мистецтва, фільмів і музики.
З подібною пропозицією виступила урядова комісія, заснована при президентові країни Франсуа Олланда.
У заяві комісії говориться, що податок являє собою "захист виключного багатства та величезного культурної спадщини Франції в цифрову епоху".

У межах податку влада припускає стягувати 4%-ве мито з ввізної вартості гаджетів, які перетинають кордон країни. Податку підлягають не тільки смартфони та планшети, а також електронні рідери, приставки і широкий спектр інших пристроїв, які "можуть через Інтернет отримувати доступ до культурного контенту".

"Багато компаній зараз активно нав'язують споживачам парадигму про необхідність володіння планшетом. Вони повинні взяти участь у розподілі прибутку з продажів їх пристроїв на користь тих, хто створює контент для пристроїв", - каже Орелі Філіппетті, міністр культури Франції. За її словами, податок може бути включений до бюджету вже наступного року.

Сьогодні ж асоціація DigitalEurope, що лобіює інтереси виробників гаджетів, назвала останню ініціативу французької влади кроком у неправильному напрямку. З іншого боку, П'єр лексем, екс-глава Canal Plus, каже, що цей податок - це спроба Франції адаптуватися до швидко мінливого цифрового світу.

Міністр культури Франції каже, що податок встановлений на "дуже низькій позначці". Також у міністерстві культури Франції заявляють, що спочатку вони пропонували встановити податок на рівні 1%, що поповнило б бюджет відомства приблизно на 90 млн євро на рік, однак більш резонною політикам здалася планка в 3-4%.

Нагадаємо, що раніше Франція вже ратифікувала податок на жорсткі диски та системи зберігання, що дозволяє боротися з втратою доходів, пов'язаних з продажем записів на фізичних носіях. У масштабах країни на рік податок становить більше 200 млн євро. Інші країни ЄС засудили подібний вчинок Франції.

Інф.: polemika.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити