В Україні у цьому році овочі та фрукти очікуються у великій кількості, а тому ціни не підвищаться.
"Знизити їх неможливо. Останні два роки ціни були на мінімальному рівні і навіть не завжди покривали собівартість виробництва", - цитують "Вести" експерта аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу Тараса Висоцького.
Крім того, експерти прогнозують, що вже через два тижні подешевшає ягода.

Так, полуницю очікують з мінімальними 15 грн. за кілограм (зараз — 18-25 грн.), а черешня, яка зараз коштує 13-15 грн., залежно від сорту, подешевшає ще на 5 грн., вважає експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

У другій же половині липня вигідніше буде купувати огірки по 5 грн. (зараз — 8-12 грн) і абрикоси по 13 грн. (зараз — близько 20 грн), а в серпні — цибулю, помідори, персики і баклажани, які зараз — імпортні і коштують 40-45 грн.

У той же час ціни на картоплю, капусту, моркву і яблука вже поповзли вгору — за них просять не менше 15 грн/кг: «Український урожай майже закінчився. До появи нового ціни на імпортні поступово зростуть на 10 грн.», — говорить Жолудь.

За словами президента Українського аналітичного центру Олександра Охрименка, в цьому році повинен бути хороший врожай овочів, особливо капусти (яка восени традиційно подешевшає до менш ніж 1 грн. за кг), ріпчастої цибулі і моркви. Експерт зазначає, що всі ці овочі підуть на експорт.

«Хоча якщо взяти всі овочі, які вирощуємо в Україні, все одно не вивеземо більше 10% врожаю. Наш основний сільгосппродукт на експорт — зернові, кукурудза, ячмінь та соняшникова олія», — вважає він.

Інф.: vidomosti-ua.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити