СБУ проводить розслідування
Служба безпеки України (СБУ) викрила факт незаконного привласнення кількох сотень гектарів землі київської територіальної громади на суму близько 800 млн грн., - повідомляє прес-центр СБУ.
Земля виводилася з комунальної власності за сприяння колишнього керівництва Головного управління Держгеокадастру в Києві і ряду комунальних підприємств.

«За версією слідства, зазначені посадові особи в 2016-2019 рр. сприяли незаконному виведенню земельних ділянок в Оболонському, Деснянському та Дарницькому районах Києва загальною площею 377 га з комунальної власності. За попередньою інформацією, ділянки нелегально переоформили в користування на фізичних осіб для подальшого перепродажу під забудову», - вказується в повідомленні.

Відзначається, що завдяки втручанню правоохоронців організатори схеми не встигли перевести більшу частину ділянок у власність підставних осіб.

В рамках відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою) Кримінального кодексу України було проведено ряд обшуків в приміщеннях державних установ і за адресами мешкання фігурантів справи.

Під час обшуків вилучено документацію, яка стала підставою для незаконної перереєстрації ділянок, і електронні носії, що містять важливі дані для досудового розслідування. Триває експертиза для встановлення повного розміру завданих державі збитків.

Вживаються заходи для повернення незаконно відчужених ділянок у власність територіальної громади Києва.

Інф.: hubs.ua

Коментарі