Термін "емоційне вигорання" (burn out) виник відносно недавно. У 70-х роках минулого століття психологи, вивчаючи діяльність лікарів і медичних сестер, звернули увагу на факт, що деякі фахівці, покликані допомагати людям, проявляють до них байдужість, відстороненість, а то й негативне ставлення.
Емоційне вигорання настає не в момент перевантажень, а в той момент, коли перевантаження набувають форму хронічного стресу, коли з'являється розрив між вимогами на роботі або в родині і власними ресурсами людини. Або ж у ситуації хронічного конфлікту, який виснажує ресурси людини.
Не менше ніж 5% фармацевтичного ринку держави заполонив фальсифікат. Про це повідомив народний депутат від партії БЮТ, член тимчасової комісії з розслідування діяльності Міністерства охорони здоров'я України Павло Петренко.
За його словами, лише за минулий рік через вживання підробок чи неправильне лікування препарати вкоротили віку сорок співвітчизників. Проте у Міністерстві проблему бачать не у фальсифікаті, а у відсутності культури застосуванні медикаментів.
Прагнення до успіху в кар'єрі, нарівні з пристрастю до чого-небудь, чи то пристрасть до жирної їжі, або малорухливий спосіб життя, шкодять здоров'ю і життєвому благополуччю.
Останні проведені дослідження показують, що найчастіше досягнення в кар'єрі роблять людину тільки більш нещасною.
Професор Гарвардської школи бізнесу Клейтон Крістенсен багато років вивчає мотивації в кар'єрі та роботі.
За його словами, людина, яка живе заради короткострокових успіхів у житті, має погані стосунки з оточуючими.
Втома після важкого робочого дня - явище вкррай неприємне.
А якщо ви щоранку ледь маєте сили встати з ліжка, постійно відчуваєте апатію та виснаження, хоча жодних хвороб у вас не виявили?
Це може бути синдром хронічної втоми - загадкова, але надзвичайно поширена проблема сучасних людей.
Чи можна її подолати і в який спосіб - розповідає невролог, кандидат медичних наук Олег Давидов.
Виявляється, правило вставати з правої, а не з лівої ноги, не завжди актуальне!
Щоб з ранку не зненавидіти весь світ, вчені рекомендують своєрідний алгоритм підйому.
Зокрема, прокинувшись, не встаючи, потягніться як слід. Витягніть руки вгору, носки підтягніть на себе, потім від себе. Так ви розбудите м'язи і стимулюватимите кровообіг.
Встаючи з ліжка, зверніть увагу, на ніздрю, яка дихає сильніше. Якщо ліва - ставайте на підлогу лівою ногою, якщо права - правою.
Результати дослідження показали, що вживання лише однієї склянки цього доступного напою, прискорює роботу головного мозку майже на 14% і може стати легким способом пошуку відповідей на найскладніші питання.
У відповідності з даними, представленими вченими з Університету Східного Лондона, таким напоєм, що являє собою ефективне "паливо" для нашого головного мозку, виявилася звичайна питна вода.
Такого висновку вчені дійшли, провівши експеримент, в ході якого 34 чоловікам і жінкам пропонувалося пройти спеціальний тест після вживання батончика зі спресованих мюслі та після вживання такого ж батончика і склянки води.
57-річному жителю Шотландії, який все життя запізнюється, лікарі поставили медичний діагноз "хронічне запізнення".
За словами Джима Данбара (Jim Dunbar), ще з шкільних років він завжди приходив із запізненням на будь-який захід, будь то навчання, робота, сімейні торжества, побачення або дружні зустрічі.
Був випадок, коли Джим встав близько 8 ранку, щоб на 7 вечора встигнути в кіно, але він все одно запізнився на півгодини.
Серед людей існує думка, що їсти після 18 годин - шкідливо.
Міф це чи реальність?
Щоб з'ясувати це, потрібно скласти до купи знання древніх мудреців і сучасних вчених в аспеті харчування.
Час їжі залежить від безлічі причин - від конституції людини, від її темпераменту, від домінуючого інстинкту, від характеру і так далі. Якщо розглядати лише темперамент, то холерики, наприклад, повинні їсти один-два рази на день (сніданок з 7 до 9 ранку, а обід і вечеря разом - з 18 до 19).
Наприклад, сангвінікам краще харчуватися частіше (чотири раз на день).
Існує один-єдиний ефективний спосіб скинути зайву вагу - спалювати більше калорій, ніж ми споживаємо.
На ньому і побудовані всі системи швидкого схуднення, які зазвичай включають тренування і строгі дієти.
Перш за все, потрібно привести до ладу своє харчування.
Потрібно відмовитися від шкідливих продуктів, замінивши жир, цукор, крохмаль і сіль на фрукти, овочі та пісне м'ясо.
Осінь - найбільш вітамінний час у році, а вересень - один з останніх врожайних місяців у році.
І цим, без жодних сумнівів, обов'язково необхідно скористатися.
Від сезонних вітамінних продуктів ломляться всі прилавки, а ціни на овочі та фрукти падають.
Дієтологи визначають як найкорисніші сезонні насамперед: гриби, горіхи, гарбуз, виноград.
|
|