Проблема зайвої ваги продовжує залишатися актуальною для багатьох жителів планети Земля, незалежно від того, проживають вони на півдні чи півночі, сході або заході, в багатій країні чи не дуже.
Вчені та дієтологи розробили безліч дієт, які повинні допомагати худнути, але, на жаль, для людей, що мають зайву вагу, немає однієї єдиної дієти, на всі 100 відсотків позбавляє всіх від зайвих кілограмів.
Все геніальне - просто.
Виявляється, щоб подовжити життя та прожити більше 100 років, достатньо частіше їсти здорову їжу, робити хоч якісь фізичні вправи та знаходити час, аби зайнятися собою.
Навчитися вести здоровий спосіб життя легко, якщо робити це поступово.
Вчені склали список з 10 найефективніший правил, які допоможуть прожити значно довше.
З наближенням сезону застуд і запалень настає час поговорити про те, як уникнути хвороби в такий період року.
Хоча треба додати, що ми повинні піклуватися про своє здоров'я в будь-яку пору року.
Для початку, з'ясуємо, чому люди більше хворіють взимку, ніж влітку. Багато хто вважає, що власне холод робить людей хворими.
Це не так. Є дві теорії з приводу того, чому простудні захворювання нападають на нас взимку.
З самого початку осені організм починає накопичувати жири. Виникає природна потреба їсти більше.
Однак, від цього можна швидко набрати зайву вагу. Про це розповіла столичний дієтолог Лариса Чопенко.
Крім того, надмірна кількість їжі виснажує людину, бо щоб її перетравити, тіло витрачає багато енергії. Від цього відразу після прийому їжі з'являється втома. Восени треба дотримуватися двох правил: не переїдати і не худнути надто різко.
Про унікальні властивості картоплі заговорили в Британській асоціації дієтології.
За словами її представника Сіана Портера, картоплю в наші дні можна вважати заново відкритим продуктом, який перевершує своїми корисними якостями багато інших. Про це повідомляє портал Medinfo, посилаючись на британську газету The Daily Mail.
Дієтологи вважають, що активна реклама всіляких "суперпродуктів" неабиякою мірою сприяла створенню міфу про картоплю як про головного ворога стрункості та відвадила від неї людей.
Восени відбуваються сезонні загострення застудних захворювань. Це зумовлене тим, що наш організм намагається пристосуватися до кліматичних змін, різких перепадів температури й мінливих погодних умов.
У зв'язку з цим кількість хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції, які звернулись в амбулаторії та поліклініки, зросла.
Проте про грип говорити в цій ситуації рано.
Епідсезон грипу починається як правило в листопаді-грудні та продовжується до кінця березня.
Багато хто знає, що саме сніданок найбільше впливає на наш метаболізм.
Але хто знає про те, що деякі продукти здатні прискорити процес спалювання калорій? Що потрібно їсти вранці, щоб не набирати вагу, розповів відомий дієтолог Віллоу Ярош.
Зокрема, білок зміцнює м'язи. Чим більше у вас м'язової тканини, тим більше калорій ви спалюєте. Традиційні продукти для сніданку здебільшого до білкових не належать. Особливо це важливо пам'ятати тим, хто любить перехопити на ходу рогалик, або булочку.
Процес старіння вважається типовим для кожного живого організму. Власне, старіння людини бере початок відразу після двадцяти років і надалі триває все подальше життя. Вчені переконані: все не так однозначно. Як відстрочити настання старості?
Вчені Інституту біології старіння Макса Планка і Каролінського інституту провели дослідження і з'ясували, що вагому роль у формуванні старіння покликане грати не тільки накопичення різних речовин в організмі, але й збільшення з роками шкідливих мутацій і, головне, генетичні особливості організму, успадковані від матері.
Вчені з США дійшли висновку, що регулярно вживаючи газовану воду, людина майже в два рази скорочує тривалість свого життя, а якщо буде пити подібні напої у великій кількості, то смерть може настати всього через рік.
А справа все в цукрі, що міститься в газованих напоях. Вчені провели експеримент на мишах.
Результати дослідження були наступними: у тому випадку, якщо цукор становив 25% від добового обсягу калорій, які споживаються, то тривалість життя мишей знижувалася в середньому на чверть, при цьому деякі гризуни не проживали довше одного року.
Намагйтеся як можна раніше підготувати організм до сезону застуд.
Для цього потрібно якомога більше їсти свіжих овочів, фруктів і ягід. Регулярно готуй відвари з листя малини і смородини, м'яти, ромашки, липового цвіту, чебрецю, шавлії. Ці трави мають протизапальну, противірусну, антимікробну, жарознижувальну і загальнозміцнюючу дію.
Стежте за температурою в будинку - бажано, щоб вона була не більше 20 градусів.
Особливо шкідливо перегріватися вночі.
|
|