Віртуальний тур по музею можна здійснити тут
Іноді за кордоном можна натрапити на доволі-таки несподівані історичні артефакти. Під час однієї з останніх вакацій у британській столиці я поїхав на Ліверпуль Роуд 200, де є приміщення Української інформаційної служби. Метою, яка не давала спокою ще зі студентских років, було побачити оригінал посмертної гіпсової маски Степана Бандери. На мій превеликий подив, у музеї виявились не менш цікаві артефакти — костюм, у якому він був убитий, особисті речі, а також елементи інтер’єру кабінету провідника ОУН. Було б моральним злочином не скористатися нагодою й не поповнити наш безпрецедентний проект віртуальних музеїв на сайті "Україна Incognita" ще одним, цього разу не менш унікальним і, на превеликий жаль, маловідомим в Україні музеєм.

На щастя в рюкзаку знайшовся фотоапарат і штатив, тому планований 20-хвилинний візит перетворився в двогодинний. Зате сьогодні «День» вкотре привідкриває завісу маловідомого українського спадку, й маємо вже 17-ту віртуальну екскурсію у «Музеях онлайн». Цього разу «закадровий» текст читає Василь Олеськів, сподвижник Бандери й колишній голова ОУНР.

Не втомлююсь нагадувати, що серед наших безпрецедентних (без зайвої скромності, ми були першими й наразі єдиними, хто взявся за подібну справу) віртуальних екскурсій є Палац Кирила Розумовського в Батурині, Музей Трипілля, Музей Волинської ікони в Луцьку, Музей Стравінського в Устилузі та ін. Якщо немає змоги подорожувати, то чому б не побувати там онлайн? Тим більше — перефразовуючи відомі слова: «В Україні ще багато неймовірного».

Артем ЖУКОВ, "День", Лондон

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити