Борщ - наш!
Сьогодні, 1 липня, на 5-ому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням МКІП було внесено елемент “Культура приготування українського борщу” до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.
Про це в Telegram повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

“Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що “книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати” і взагалі наш борщ — це “прояв екстремізму та нацизму”, цей “прояв екстремізму” тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО. Але ми із задоволенням будемо ділитися борщем і його рецептами зі всіма цивілізованими країнами. Та й з нецивілізованими теж, щоб у них було хоч щось світле, смачне та українське”, – йдеться в повідомленні Ткаченка.
До слова, комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував включити до порядку денного сьомої сесії й ухвалити в цілому проєкт постанови про встановлення Дня українського борщу (№ 6361).

Нагадаємо: киянам пропонували обрати місце для встановлення скульптури борщу для увіковічення національної української страви та розвитку гастротуризму.

Раніше український борщ і гречаний багет запустили в стратосферу. Продукти піднялися на висоту 30 тисяч метрів, а за їхнім польотом можна було спостерігати завдяки камерам, встановленим на борту стратостата.

Зазначимо, що в рейтингу проєкту Google Arts&Culture серед 10 традиційних російських страв, які “увійшли в історію” раптово опинився український борщ.

Інф.: prm.ua


Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити