У середу, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора.
Як передає Укрінформ, свято встановлене «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» згідно з указом Президента від 23 серпня 2004 року. У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
Синьо-жовті кольори на прапорі мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Під час хвилі європейських революцій 1848 року, названої «Весна народів», синьо-жовтий стяг утвердився вже як прапор українського народу. Тоді, у червні 1848-го, таке знамено вперше підняли над ратушею у Львові. Утвердження ж синьо-жовтого прапора як державного відбулося із проголошенням Української Народної Республіки (УНР). Потім в історії України був період червоного «серпасто-молоткастого», а за синьо-жовтий саджали до в’язниць.
У новітні часи національний синьо-жовтий прапор уперше офіційно замайорів на ратуші міста Стрий 14 березня 1990 року. У Києві прапор було піднято над міською мерією пізніше – 24 липня 1990 року.
Читайте також: Київський симфонічний оркестр зіграє концерт у Німеччині до Дня прапора та Дня Незалежності
23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради, а вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту.
Після початку російської агресії синьо-жовтий прапор став символом боротьби та спротиву загарбникам.
Сьогоднішнє свято Україна відзначить без масових заходів через загрозу нових ударів РФ по українських містах. Їх скасували в Києві та багатьох інших областях.

***

Державний Прапор України обовʼязково повернеться на тимчасово захоплені росіянами території, адже саме за це бʼється самовідданий і хоробрий український народ. Про це йдеться у привітанні Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з Днем Державного Прапора України, розміщеному на його сторінці у Фейсбуці.
"Сьогодні ми відзначаємо День Державного Прапора України — і знаємо, що лише наші кольори майорітимуть на нашій землі. У кожному куточку нашої країни. І наші кольори обовʼязково повернуться на тимчасово окуповані території", - наголосив він.
Як підкреслив Стефанчук, адже саме за це бʼється самовідданий і хоробрий український народ, мужні захисники й захисниці, які "ціною надзусиль, крок за кроком, відбивають наші території і, зриваючи російські триколори, повертають наш стяг!".
"Синьо-жовтий на броні наших військових! У дитячих малюнках! У вікнах українців! На акціях солідарності з Україною! Український Прапор знає весь світ! Український Прапор шанує весь світ! І це Прапор Перемоги", - заявив голова Верховної Ради.

***

Український прапор у кожному куточку світу нагадує про сміливість і подвиг українців, заявляє Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
За словами очільника уряду, "прапор України сьогодні наповнений значно більшими сенсами, ніж будь-коли раніше".
Як зазначив Шмигаль, "синій - мирне небо над усією країною. Це безпечне для купання та судноплавства Чорне й Азовське моря. Це могучий Дніпро та відновлене Каховське водосховище. Жовтий колір - лани родючої української землі. Піски на узбережжях нашого Криму й Херсонщини. Це тепле сонце на Запоріжжі, Донеччині й Луганщині".
"А разом синій та жовтий кольори, - підкреслив голова уряду, - символ хоробрості й незламності. Символ народу, який виборює власну свободу та незалежність".
Як наголосив Прем'єр, "у кожному куточку світу, де б ми не побачили український прапор, він нагадує про сміливість і подвиг українців. І він неодмінно повернеться в кожен куточок української землі. І замайорить над усією нашою Україною".
Шмигаль подякував "кожному, завдяки кому ми сьогодні маємо гордість бачити над нашими містами синьо-жовтий стяг".
Читайте також: В Одесі на маяку розгорнули 18-метровий прапор України

***

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний написав у Телеграмі, що у важких боях проти російських загарбників українські воїни - під синьо-жовтим стягом.
"Символ нашої української ідентичності. Уособлення незламності, хоробрості та доблесті народу, який бореться за волю та свободу. Під синьо-жовтим стягом наші воїни сьогодні - у важких боях проти російських загарбників. Аби наші діти та внуки мали мирне майбутнє", - йдеться в дописі.
Водночас Залужний подякував усім захисникам та захисницям, які зберегли український прапор у найскладніші часи і "продовжують наближати той день, коли жовто-блакитні кольори замайорять над усіма визволеними українськими містами та селами!"

Інф.: УКРІНФОРМ

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити