Українські митці, видавці та міністр культури просять президента і Верховну Раду перейменувати Бориспільський аеропорт на честь видатного художника, киянина Казимира Малевича
Лист культурної спільноти до керівництва держави "Українській правді. Життя" надали ініціатори перейменування.
У ньому підписанти вказують, що "Казимир Малевич є знаковою постаттю в історії світового мистецтва XX століття. На жаль, широкому загалу мало відомо про те, що народився він у Києві, зростав в Україні та усією душею прогнув до неї повернутися, неодноразово наголошуючи "Я — українець".

Митці переконані, що надання імені Казимира Малевича міжнародному аеропорту "Бориспіль" "допоможе іншому позиціонуванню України та стане важливим геополітичним маркером для нашої країни на світовій мапі".

"Протягом багатьох років українське походження Малевича штучно нівелювалося, а на сторінках енциклопедій засновник супрематизму фігурував винятково як "російський та радянський художник", — аргументують своє прохання автори звернення.

Ініціатори перейменування зазначають, що для отримання нової назви аеропортові не потрібні особливі додаткові кошти з бюджету — "лише зміна декількох вивісок та оповіщення про зміну назви відповідних організацій в Україні та світі".

Культурна громадськість переконана, що вдала назва аеропорту позитивно впливатиме на розвиток туристичної сфери, а також стане знаковим подарунком Україні до 25-річчя Незалежності.

Листа підписали академік-філософ Мирослав Попович, академік-філолог Микола Жулинський, співачка та громадський діяч Руслана Лижичко, художники Арсен Савадов, Тіберій Сільваши, Олександр Ройтбурд та Віктор Сидоренко, художник та письменник Лесь Подерв’янький, куратори Олександр Соловйов та Павло Гудімов.

Окрім того, перейменування підтримали міністр культури Євген Нищук, видавці Іван Малкович, Богдана Павличко, Мар’яна Савка та Лідія Лихач, дипломат Дмитро Кулеба, письменники Юрій Андрухович, Андрій Курков та Лариса Денисенко, кінорежисер Роман Балаян, продюсер Олег Кохан, телеведучі Данило Яневський, Ілля Ноябрьов та Марія Бурмака, депутати Верховної Ради України Микола Княжицький, Олег Ляшко, Денис Силантьєв.

Ідея надання імені Малевича аеропорту "Бориспіль" належить директору "Мистецького Арсеналу" Наталії Заболотній.

Інф.: life.pravda.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити