Пану президенту України
                                                           Януковичу Віктору Федоровичу


                              Шановний пане президенте!

Комітет визволення політв`язнів звертається до Вас як гаранта Конституції у зв'язку з подіями 16 лютого 2011 року, коли частина заарештованих членів та прихильників ВО «Тризуб» ім. С.Бандери, які зараз перебувають у СІЗО м. Запоріжжя, заявила про те, що правоохоронцями до них нібито не застосовувалися методи фізичного та психологічного впливу. З цього приводу офіційно заявляємо:

1.Через адвокатів Пилипа Тарана, Василя Лабайчука, Анатолія Онуфрійчука Комітету визволення політв`язнів поступила інформація про факти фізичного знущання над українськими патріотами. Письмове свідчення друзів Василя Лабайчука та Анатолія Онуфрійчука розміщені на сайті «Бандерівець».
 
2. Заяви українських патріотів про катування не стосувалися часу перебування у СІЗО. В них чітко вказано, що вони піддавалися тортурам у Запорізьких обласних управліннях СБУ та МВС майже місяць тому. Зрозуміло, що за цей час знайти ознаки фізичного впливу практично неможливо. Є також інформація, що за весь час (вже більше місяця) до затриманих не допускали судмедекспертів.
 
3. Зі слів матер запорізькогоі студента історичного факультету ЗНУ і прихильника «Тризуба» Едуарда Андрющенка ми маємо інформацію, що його також били, і цей факт зафіксував представник уповноваженої з прав людини Ніни Карпачової.
 
4. Ми припускаємо, що членів і прихильників ВО «Тризуб» ім. С.Бандери до заяв 16.02.2011 р. спонукали об'єктивні обставини, як то чергові погрози запорізьких «правоохоронців» або будь-які інші фактори. Очевидно, що на затриманих чиниться шалений психологічний тиск і залякування з метою забезпечити «алібі» катам із запорізької міліції та СБУ та їхнім подільникам із прокуратури.

5. Переконані, що об'єктивну інформацію про арешти та ув'язнення членів ВО «Тризуб» ім. С.Бандери весь український народ та міжнародна спільнота зможуть дізнатися після звільнення українських патріотів з місць позбавлення волі.
 
6. Комітет визволення політв`язнів вважає всіх заарештованих членів націоналістичних організацій політичними в'язнями та вимагає від владного режиму звільнити всіх політичних в'язнів — членів націоналістичних та опозиційних організацій — з місць позбавлення волі, припинити фабрикування кримінальних справ та політичні переслідування українських патріотів.

7. Комітет визволення політв`язнів звертається особисто до Вас, пане президенте, з проханням підписати указ про звільнення з посади прокурора Запорізької області Павлова у зв`язку з його неадекватними заявами щодо українських патріотів. Також підписати указ про звільнення з посади міністра внутрішніх справ Могильова.
 

22.02.2011 року Божого.
 
Комітет визволення політв`язнів

Коментарі