Президенту України В.Януковичу

Б’ємо на сполох! В Україні знищується пам’ятка світового значення!
Поблизу селища Королеве Виноградівського району на Закарпатті знаходиться найдавніша з відомих у Європі стоянка первісної людини.
Цю стоянку як місце тимчасового проживання людей кам’яного віку відкрив у 1974 році молодий київський вчений Владислав Гладилін. Сам об’єкт має глибину 12 метрів. Тут виявлено 16 культурних шарів зі слідами матеріальної культури кількох палеологічних епох. Число знахідок сягає бл. 100 тис. одиниць. Серед них є знаряддя праці кроманьйонців, неандертальців та пітекантропів. Це одна з найбільших у Європі палеологічних колекцій. Площа самої стоянки - понад 1 тис. кв.м. Вік – щонайменше 1 млн. років! Стоянка досліджувалась експедицією Археологічного музею АН УРСР, окремими, в т.ч. закордонними,  вченими світового рівня. У смт. Королевому в 1990 році відбувся міжнародний науковий семінар щодо революційного археологічного відкриття.

Слід зазначити, що ця інформація з пересторогою була сприйнята у Політбюро ЦК КПРС. Мовляв, “українські буржуазні націоналісти” заявлять, що від прадавніх українців походить людство. Чи не тому археолог В.Гладилін  помер у 1986 році за загадкових обставин?
           Отож, заселення земель сучасної України почалось понад мільйон років тому. Звідси, вочевидь, первісні люди розбрелись по Європі. Можна сміливо припустити, що саме звідси походить біла раса!
           Будь-який народ пишався би таким археологічним об’єктом. Таке місце було б національною святинею, туристичною Меккою. Тільки не в нас.
Ніде ви не знайдете вказівників, що ведуть до найдавнішої в Європі людської стоянки. Хоча, лише за декілька десятків кілометрів, у селі Діловому – географічний центр Європи. Немає музею просто неба із численними знаряддями первісної людини. Але, найтрагічніше те, що ця пам’ятка світового значення на наших очах буквально зникає. Територія стоянки включена у земельний відвід місцевого щебневого кар’єру. На вершині гори Саргет, що колись імовірно була берегом річки Тиси, є вдосталь щебеню, гальки і каменю андезиту,  з якого разом з кремнієм наші предки виготовляли рубаючі знаряддя, скребла, ножі, наконечники списів.
          Тепер місцевий щебневий завод “з’їдає” гору, що стала колискою людства на європейському континенті.
          Просимо вас врятувати від знищення найдавнішу у Європі стоянку первісної людини у смт. Королеве Закарпатської області.

Президент Благодійного фонду “Україна-Русь” (м. Львів)                           
Ростислав Новоженець


 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити