В Україні під час війни повністю ліквідують 44 оборонних підприємства, ще 5 - передадуть на приватизацію
Міністерство оборони, яке спростувало інформацію про повне повернення старого харчування для військових, до 2022 року має намір реорганізувати 42 державних підприємства, 5 - передати на приватизацію, 44 - ліквідувати.
Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міноборони, передають Українські Новини.

"42 державних підприємства Міністерства оборони України будуть реорганізовані, 5 - передані на приватизацію до Фонду державного майна України. Ще 44 держпідприємства Міноборони підлягають ліквідації. Це передбачено стратегією реформування об'єктів держвласності зі сфери управління оборонного відомства", - сказано в ньому.

Зазначається, що Міноборони врахувало зауваження і результати аналізу ефективності роботи підпорядкованих держпідприємств, проведеного громадськими організаціями, а також вивчило іноземний досвід управління підприємствами військової сфери.

Крім того, був прийнятий до уваги прогноз майбутньої безпеки середовища, що забезпечує функціонування і розвиток тих державних підприємств, які будуть відповідати як сучасним потребам, так і викликам майбутнього.

"Підприємства, які плануються до реорганізації, важливі для оборонного відомства, адже здатні економно, якісно і ефективно працювати на потреби Збройних Сил. У секторі задіяні тисячі висококваліфікованих вузькопрофільних фахівців. Завдання керівництва Міноборони вчасно завантажувати держпідприємства замовленнями в інтересах Збройних Сил та забезпечувати їх належне фінансування, щоб йти в ногу з часом в питаннях технічного оснащення, підвищення кваліфікації працівників і програмних рішень", - йдеться в повідомленні.

Ті ж держпідприємства, діяльність яких безпосередньо не пов'язана з майбутніми потребами сектору оборони, планується передати на приватизацію до Фонду держмайна.

Також зазначено, що 15 підприємств Міноборони перебувають на тимчасово окупованій території в Криму.

Міністерством оборони видано наказ, розроблений Комітетом реформ, який регламентує аспекти реформування держпідприємств оборонного відомства.

Затверджено Перспективний перелік суб'єктів держвласності, задіяних у виконанні найважливіших функцій в рамках реформування сектору оборони.

Також, у відомстві офіційно формалізована перспективна схема функціонального управління об'єктами держвласності, які належать до сфери управління Міноборони.

Планується, що до 2022 року в сфері управління Міноборони залишиться 42 держпідприємства, з яких 40 - у функціональному управлінні Головного управління майна і ресурсів, а 2 - Головного управління розвідки Міноборони.

Як повідомляли Українські Новини, раніше стало відомо, що Міноборони має намір закупити партію берегових ракетних комплексів "Нептун" та розмістити їх на узбережжі Азовського і Чорного морів.

Також повідомлялося, що в червні Міноборони отримало першу партію протитанкових ракетних комплексів Javelin з США.

Інф.: ukranews.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити