Україна очікує перші F-16 від західних союзників у червні-липні, повідомляє Reuters із посиланням на високопоставлене військове джерело.
Співрозмовник агенції не уточнив, яка країна першою поставить Києву винищувачі. Як нагадує Reuters, раніше відправити F-16 пообіцяли Данія, Нідерланди, Норвегія та Бельгія.
Речник Повітряних сил Ілля Євлаш заявив, що деякі українські пілоти вже завершують навчання на цих літаках.
Пілоти та наземний персонал проходять курси у західних країнах впродовж кількох останніх місяців.
Коли Україні дадуть F-16 і чи готовий Путін застосувати ядерну зброю. Інтерв'ю Зеленського ВВС
F-16: що це за літак і як він може допомогти ЗСУ
Українські пілоти почали навчання на літаках F-16. Як відбуваються тренування і коли закінчаться
Про можливість надходження перших F-16 "вже найближчими тижнями" - у червні-липні - пише і британський Standard. Видання так само посилається на джерела у військовому керівництві України.
Видання нагадує, що минулого місяця Нідерланди, які є одним із двигунів ініціативи із забезпечення України літаками F-16, дали додаткові три винищувачі на тренувальну базу в Румунії, де українські пілоти та наземний персонал проходять навчання. Загалом Нідерланди пообіцяли надати Україні 24 літаки.
Володимир Зеленський назвав згоду союзників на західні винищувачі "проривом", оскільки вони можуть зміцнити повітряну оборону і допомогти у майбутньому контрнаступі, нагадує Standard.
Проте офіційні представники США – країні, що виробляє F-16, яка підтримала зусилля союзників – раніше заявляли, що західні винищувачі навряд чи зможуть кардинально змінити ситуацію на полі бою.
Україна досягла домовленостей із партнерами щодо отримання винищувачі ще рік тому - у травні-червні 2023 року. Тренування пілотів почалися орієнтовно наприкінці літа минулого року.

Інф.: BBC

Коментарі