Росія влітку 2024 може готувати в Україні масштабний наступ на п'яти напрямках. Йдеться про Донецьку, Херсонську, Луганську, Запорізьку області та на Харків.
Про це пише Financial Times, посилаючись на українських та західних офіційних осіб. "Росія, можливо, готується до великомасштабної атаки наприкінці весни чи влітку, сподіваючись захопити більше територій Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей. Кремль частково окупує ці території, які Путін незаконно анексував у вересні 2022 року", – йдеться у повідомленні.
Крім того, Москва може планувати напад на Харків, друге за величиною місто України на північному сході. Готуючись до цього, вони мобілізують сотні тисяч сил та обстрілюють місто ракетами.
На даний момент окупанти активно атакують позиції ЗСУ на Лиманському та Бахмутському напрямках штурмовими групами та за підтримки бронетехніки, а на Покровському напрямку вони намагаються прорвати нашу оборону, використовуючи десятки танків та БМП.
При цьому основні зусилля Росії зосереджені навколо шахтарського міста Часів Яр, розташованого на вершині пагорба всього за 15 км на захід від Бахмута, міста, зруйнованого та окупованого російськими солдатами майже рік тому після завзятих 11-місячних боїв.
Роб Лі, старший науковий співробітник Євразійської програми Інституту досліджень зовнішньої політики, вважає, що якщо Росія візьме місто, окупанти потенційно можуть збільшити швидкість просування вглиб Донецької області в рамках очікуваного літнього наступу.
Також втрата міста дозволить російським військам "контролювати вогнем" прилеглі стратегічні міста Костянтинівку, Дружківку та Краматорськ та дасть їм плацдарм, з якого вони зможуть розпочати атаки.
Як повідомляв OBOZ.UA, керівник ГУР Кирило Буданов очікує на перші спроби настання загарбників вже наприкінці травня, "особливо в районі Донбасу". Він вважає, що окупанти "просунуться трохи ближче до Часового Яру" і "прямують у бік Покровська, у стратегічному напрямку Покровська". При цьому розвідник не чекає на серйозні зміни на фронті до початку російського наступу.
Вас може зацікавити:
Били та принижували: в Естонії заявили про знущання ФСБ РФ над українцями на кордоні
Раніше Андрій Коваленко попереджав, що РФ готує новий наступ на травень-червень 2024 року і всі можливі атаки окупантів передбачувані, тому причин для панічних настроїв немає.

Інф.: OBOZ

Коментарі