Українська та американська сторони досі сперечаються щодо ведення контрнаступу.
Між офіційними представниками Сполучених Штатів та України протягом кількох тижнів триває інтенсивну закулісна дискусія щодо стратегії і тактики для підвищення ефективності контрнаступу ЗСУ. На тлі критики через повільне просування головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний запевнив американських офіційних осіб, що захисники наближаються до прориву на фронті, пише The Wall Street Journal із посиланням на посадовців США.
Під час однієї з розмов Залужний також сказав американській стороні: "Ви не розумієте природи цього конфлікту. Це не протидія повстанцям. Це Курськ". Він мав на увазі одну з ключових битв Другої світової війни між Німеччиною та Радянським Союзом.
За словами співрозмовників видання, для нашої держави ще не пізно досягти успіхів на полі бою. На тому, що для контрнаступу ще є час, наполягають і українські командири.
Як пише WSJ, протягом останніх тижнів ЗСУ певним чином відкорегували підхід до ведення наступу на тлі застережень з боку Штатів щодо розпорошення зусиль. Так, Україна перейшла до оборони в східній частині Запорізької області, що дозволило зберегти сили для головного удару в іншому місці та зменшити витрати боєприпасів.
Однак, американська та українська сторони досі мають розбіжності щодо шляхів зміни ситуації до настання холодів. Представники США вважають, що сили нашої країни залишаються надто розпорошеними для концентрованого удару на півдні, маючи численні бригади на сході, і не вдаються до поєднаного застосування артилерії, механізованих підрозділів і зусиль з розмінування.
"Звести втрати до мінімуму потрібно, щоб зберегти їхній бойовий потенціал у довгостроковій перспективі, кажуть українці. Але офіційні особи США стверджують, що українські атаки невеликими підрозділами на вузьких ділянках фронту уповільнюють наступ і дають росіянам більше можливостей на відповідь, у тому числі мінами, які розкидаються за допомогою артилерійських ударів, і підрозділами, озброєними реактивними гранатами", – йдеться в матеріалі.
Сполучені Штати Америки закликають Україну повернутися до комбінованого застосування сил, навчання з якого проводилися на західних базах, сконцентрувавши війська для прориву оборони РФ і просування в бік Азовського моря.
Напередодні президент України Володимир Зеленський наголосив, що Збройні сили України на кількох напрямках повільно, але постійно рухаються вперед. Найголовнішим глава держави назвав наявні тенденції. Речник Пентагону генерал Патрік Райдер, коментуючи контрнаступ ЗСУ, заявив, що говорити про результати "посеред бою" – недоречно, оскільки він все ще триває. Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван сказав, що про глухий кут у війні в Україні наразі не йдеться.

Підготував  Максим Царук
Інф.: Дзеркало тижня

Коментарі