Як інцидент вплине на процес здачі в полон з обох сторін.
Відео зі стратою українського полоненого через обезголовлення, яке облетіло мережу – чергова ознака безкомпромісності бойових дій на фронті і безумовно підвищить бойовий дух ЗСУ. Тому, що після жахаючих кадрів  навряд чи в когось додасться бажання здатися в полон, вважає військовий історик та боєць Роман Пономаренко. Та він також робить застереження і щодо окупантів, які очевидно розуміють, що на тлі таких ситуацій  принцип таліону міцнішає:
"Це закриває перед потенційними панікерами «лазейку» здачі в полон. Проте так само це, мобілізує і російських солдатів. Демонструючи їм, мовляв, пощади від українців не чекайте, бийтеся до кінця".
Аналізуючи реакцію влади з обох сторін, Пономаренко каже:
"Цікава і офіційна реакція сторін. СБУ розпочало розслідування. А в Росії офіційно роблять вигляд, що нічого не сталося. Відповідно, результат розслідування буде тільки один – український. По всім параметрам він і має стати канонічним. Для майбутньої «гааги»"
Відео, на якому видно, як один з окупантів армійським ножем відрізає голову ще живому українському військовому, почала поширювати низка російських провоєнних пабліків ввечері 11 квітня.

Підготувала Оксана Коваль
Інф.: Дзеркало тижня

Коментарі