У ніч на 21 січня в Росії повідомили про вибухи в кількох регіонах – Тульській, Смоленській, Орловській та Ленінградській областях.
Найбільш руйнівними стали вибухи у порту Усть-Луга Ленінградської області, звідки транспортують природний газ.
Російська влада стверджує, що в одних випадках причиною послужили атаки українських безпілотників, в інших, як у випадку Усть-Луга, повідомляли про вибухи без вказання причини.
Спершу російська влада запевняла, що атаки не досягли своїх цілей або були не надто руйнівними. Хоча у соцмережах публікують фото й відео вогню й великих спалахів в усіх чотирьох регіонах.
Але у випадку терміналу вже відомо, що пожежа мала серйозні наслідки та підірвала роботу підприємства.
Українська влада поки що відповідальності за вибухи на себе не брала.
"Новатек" - газовий гігант Росії, який в тому числі постачає на експорт зріджений газ
Найбільше постраждав термінал великої газовидобувної російської компанії "Новатек", що розташований в порту Усть-Луга Ленінградської області.
Губернатор області Олександр Дрозденко близько 3.00 вночі підтвердив, що там велика пожежа, хоч він запевнив, що евакуацію провели і персонал не постраждав. А за шість годин написав, що пожежу "локалізували".
Причину пожежі він не назвав. Натомість голова Кінгісеппського району Юрій Запалатський заявив, що причиною стали "два вибухи".
Раніше вночі місцеві мешканці повідомляли у соцмережах, що чули звуки прольоту безпілотників. Петербурзьке видання "Фонтанка" з посиланням на свої джерела писало, що два безпілотники направлялися до Петербургу, але потім змінили курс і пішли на порт.
Але ані міноборони Росії, ані українська влада цю інформацію не коментували.
Згодом, опівдні в неділю, "Новатек" визнав, що пожежа стала "наслідком зовнішнього впливу".
У компанії заявляють, що технологічний процес на терміналі зупинили, створили оперативний штаб з ліквідації наслідків. Постраждалих наразі немає.
Керівник моніторингової групи по санкціях та свободі судноплавства Андрій Клименко стверджує, що пожежа сталася в терміналі з перевалки газового конденсату.
Неподалік розташований нафовий термінал "Роснефть", термінали з перевалки сірки та вугілля
"Жовті відмітки в морі - танкери. Червоні - буксири. Треки показують, як вони тікали в море від причалів", - показав він ситуацію на опублікованому знімку.
порт
Порт розташований майже за тисячу кілометрів від українського кордону.
Лише за кілька днів до того, 18 січня, у тій же Ленінградській області вже були вибухи на нафтобазі. І тоді Україна визнала, що йшлося про атаку її дронів.
Зокрема, міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін на панелі в Українському домі в Давосі заявив, що Петербург вразив дрон українського виробництва, який подолав відстань у 1250 км.

"Виробництво "Панцирів"?
У інших російських регіонах, менш віддалених від України, вночі також звучали вибухи.
У більшості випадків міноборони РФ заявило, що йшлося про українські безпілотники, але запевнило, що їх збили і ніяких збитків вони начебто не завдали.
Про вибухи повідомляли, зокрема, в Тульській, Смоленській та Орловській областях. Ці повідомлення підтверджувалися відео вибухів та спалахів в соцмережах.
Водночас в мережі повідомляли, що ціллю безпілотників у Тулі стало оборонне підприємство "Щегловський вал", де виробляють зенітно-ракетні комплекси "Панцир".
Російська влада заперечує, що в регіоні постраждала якась інфраструктура, але "Суспільне" з посиланням на джерела в українських спецслужбах стверджує, що влучання було і ціллю був саме "Щегловський вал".
Джерела видання підтверджують також нічні атаки в Смоленській та Орловській областях.
Офіційних підтверджень ще не було.

Інф.: Слово і діло

Коментарі