Західні дипломати та військові стратеги кажуть, що виснаженій Україні потрібен час, щоб відновитися, і що вона, можливо, не зможе здійснити ще один значний контрнаступ до 2025 року.
Про це йдеться у матеріалі газети The Wall Street Journal.
Україна не змогла досягти звільнення великих територій під час літнього наступу 2023 року, а економічна та військова підтримка з боку США та Європи раптово опинилися під сумнівом, пише американське видання.
Журналісти також згадують і внутрішні політичні розбіжності, які почали зростати на тлі зниження морального духу нації.
Минулого тижня президент Володимир Зеленський розпорядився побудувати розгалужену мережу бойових укріплень, щоб утримувати лінію оборону. Це означає, що Україна переходить до позиційної війни.
Водночас автори матеріалу звертають увагу на посилення позицій Кремля.
"Здатність України повернути собі більшу частину своєї території зараз під питанням, тоді як переведення Путіним економіки на військові рейки зміцнило його позиції на війні, а останнім часом і в дипломатичній сфері", - йдеться у статті.
Тим часом західні лідери перейшли від обіцянок перемоги на умовах України до простого збереження її в боротьбі.
У понеділок Білий дім заявив, що США не зможуть продовжувати надавати зброю та обладнання Україні, якщо Конгрес не ухвалить нових заходів щодо фінансування цього місяця.
Це - різка зміна настроїв у порівнянні з початком цього року, коли Київ, підбадьорений попередніми успіхами, заявляв про план звільнити всі окуповані території.
Тоді союзники України сподівалися, що контрнаступ завдасть достатньої шкоди російським силам, щоб президент Володимир Путін побачив війну як марну і мовчазно погодився на переговори на умовах Києва, пише WSJ.
Утім, операція провалилася проти російських оборонних укріплень, які будували місяцями. Відтоді політична єдність США щодо України помітно впала на тлі внутрішніх суперечок, а війна між Ізраїлем і палестинцями в секторі Газа перетягнула на себе увагу світу.
На полі бою деякі українські військові змушені заощаджувати боєприпаси, не знаючи, як довго їх вистачить. Військові, які воюють на Донбасі, кажуть, що нормування артилерійських снарядів ускладнює стримування російських підрозділів, які йдуть на них.
Водночас Росія наздогнала Україну у війні дронів - у сфері, де українські сили раніше мали перевагу, зазначає WSJ.
Українські військові також стверджують, що росіяни мають кращі засоби радіоелектронної боротьби, що заважає використанню безпілотників та високоточної зброї із Заходу.
Збільшуючи тиск на Україну, Росія не демонструє жодних ознак відмови від своєї первісної військової мети захопити всю країну.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що будь-яка пауза у бойових діях зараз просто дасть Росії шанс перегрупуватися та підготуватися до нових атак.
Автори статті ведуть репортаж з Лимана на сході України, розповідаючи, як на цій ділянці фронту й українські, й російські війська готуються до тривалої оборони. Вони риють довгі і глибокі окопи та зводять інші фортифікаційні засоби.
Однак така позиційна війна не означає, що сторони не будуть проводити маневрені операції, крім того, залишається морський театр військових дій, відзначають автори статті.
У будь-якому випадку тепер стало остаточно зрозуміло, що війна буде довгою, підсумовоє WSJ.

Інф.: BBC

Коментарі