Тому Кремль намагається чинити тиск на Україну та Захід, щоб вони форсували переговори про припинення вогню або затягли війну, щоб підірвати витривалість антипутінської коаліції.
Для цього президент РФ ще має три карти в рукаві, але їх використання може бути небезпечним для нього самого. Про це пише німецьке видання Bild.
Посилення газової кризи
На російський газ, як і раніше, припадає близько 6% всього імпорту газу ЄС, повідомляє Deutsche Bank Research у статті від 10 листопада.

"Тому порушення цих останніх потоків, що залишилися, може вплинути на енергетичну безпеку в регіонах, що не мають виходу до моря, таких як Баварія, Австрія, Чехія, Словаччина і північна Італія", – йдеться в енергетичному аналізі.

Росія може ще більше скоротити постачання газу з країн ЄС у період холодів, щоб посилити тиск на уряди з метою припинення військової підтримки України чи примусу Києва до переговорів.

Але цей крок не без ризику для самої Росії: у країни-агресорки вже закінчуються гроші, щоб платити за дорогу війну і в той же час підтримувати життя соціальної системи.

Якщо останній газовий дохід від ЄС впаде, потрібні болючі урізання – це ще більше посилить невдоволення населення Росії та дестабілізує путінський режим.

Знищення українського енергопостачання

Росія вже кілька тижнів націлена на енергетичну інфраструктуру України, щоб залишити українців без електрики, води та опалення. Таким чином, росіяни мають дві цілі.

По-перше, вони намагаються переконати український уряд розпочати переговори з Москвою та змиритися з болючими територіальними втратами. План Путіна полягає в тому, щоб настільки ускладнити умови життя в Україні, щоб у президента Володимира Зеленського не було іншого вибору, як прийняти вимоги Москви.

Друга мета Росії – нова хвиля українських біженців. Руйнування енергопостачання покликане унеможливити життя в Україні сотень тисяч чи мільйонів людей. Це має ще більше посилити кризу з біженцями в Європі та підштовхнути ЄС до зближення з Путіним.

Але жорстокі бомбардування України не залишилися без наслідків для Росії: Захід прискорив постачання української армії систем ППО. З кожною новою системою оборони росіянам стає важче атакувати Україну ракетами. Це серйозно впливає на один із потужних інструментів війни Путіна.

Призов мільйонів росіян на фронт

Російська армія погано організована та корумпована. Але вона має величезний резерв чоловіків боєздатного віку, яких можна призвати. Досі Кремль утримувався від загальної мобілізації і натомість призвав на війну близько 300 000 росіян у межах часткової мобілізації.

Незважаючи на те, що багато новобранців погано екіпіровані, без бойового досвіду і мають низький бойовий дух, їхня чисельність все ж таки може чинити тиск на українську армію. Якщо Путін вирішить провести загальну мобілізацію, мільйони росіян можуть бути призвані та відправлені на фронт із непередбаченими наслідками для перебігу війни.

Однак є вагомі причини, через які Путін поки що утримується від цього кроку: всередині країни розширення мобілізації було б вкрай ризикованим. Навіть часткова мобілізація викликала велике невдоволення населення, оскільки багато новобранців скаржилися на погане харчування та відсутність спорядження. Якщо Путін дасть зброю до рук мільйонів російських чоловіків, ризик збройного опору його режиму зросте.

У столиці країни-агресорки Росії почали поступово готуватися до можливого державного перевороту. Нещодавно Федеральна служба охорони влаштувала у Москві планово-тактичні навчання з нейтралізації загроз тероризму та захисту об'єктів вищих органів влади.

Ольга Ганюкова
Інф.: obozrevatel.com

Коментарі