altЗаснований 25 травня 1940 р. Український Конґресовий Комітет Америки (УККА) є глибоко відданим збереженню життєздатної і сильної української  громади на теренах США.                                                             
УККА також присвячує свою роботу зміцненню зв’язків між США та Україною і забезпеченню ролі України як наріжного каменя стабільності її стратегічного регіону. В результаті, йому вдалося забезпечити собі репутацію не лише відданого і високоцінованого ресурсу в сприянні демократичному розвитку України, але також стати організацією, яка глибоко усвідомлює всі труднощі і випробування, пов’язані із цим процесом. Таким чином, УККА володіє рівнем довіри, як в середині, так і поза українськими урядовими кругами, який є безпрецедентним.

Місія УККА полягає в тому, щоб надавати підтримку ще недостатньо стійкій демократії в Україні, підтримувати культурну, освітню та гуманітарну діяльність, яка висвітлює українсько-американську спадщину.

Як зазначено в Статуті організації, цілі УККА наступні:

1. Координувати і закріплювати розвиток організованого українського життя у США і намагатися підвищувати значення і роль українсько-американської громади в громадському і культурному житті цієї держави.
2. Представляти українсько-американську громаду та її бажання надавати допомогу Українській державі в урядових структурах США.
3. Навчати та поширювати інформацію про Україну і українську націю та надавати всі можливі засоби підтримки зміцненню незалежної і демократичної держави.
4. Допомогти українській нації досягти справедливого, рівноправного і рівного становища серед націй як члена сім’ї суверенних держав.

5. Брати участь у наданні відчутної допомоги українській нації через співпрацю з приватними та урядовими організаціями.
6. Сприяти, підтримувати і співпрацювати з урядом Сполучених Штатів у створенні справедливого світового порядку.

    Для того, щоб досягти своїх цілей, УККА виконує такі завдання:
- Віддано співпрацює з урядовими структурами в їхній політиці для загального добра;
- Зав’язує урядові зв’язки через консультації та ведення кореспонденції зі світськими й релігійними організаціями
- Публікує важливі матеріали, в тому числі прес-релізи, журнали, книжки тощо
- Збирає та зберігає документацію про участі України в діяльності США.


Історична довідка:

Український Конґресовий Комітет Америки (УККА) був заснований у 1940 р., щоб надавати достовірну інформацію про стан справ українців, а також представляти інтереси українсько-американської громади. Будучи головною національною організацією, яка реперезунтує близько одного мільйона американців українського походження, УККА має довгу історію вирішення проблем, які впливають на інтереси українсько-американської громади.
Протягом своєї сторії УККА вдалося підняти обізнаність США про Україну, а також представляти в уряді інтереси американців родом з України. Серед його досягнень за ці роки, можна видиліти зокрема такі:
- його робота для схвалення закону стосовно прийняття до Америки людей, переселених з Європи, який був прийнятий Конґресом США у 1948 році і проявився у тому, що 110,000 українців були прийняті до Сполучених Штатів;
- його підтримка заснування україномовних передач на радіостанціях “Голос Америки” та Радіо “Свобода”;
- його ініціатива з публічного права в рамках діяльності Палати Представників і Сенату на спорудження у Вашингтоні пам’ятника Тарасові Шевченку, кобзареві України, який був урочисто відкритий у 1964 році тодішнім Президентом США Дуайтом Ейзенхауером.

Під час ескалації «холодної війни» УККА висловлювався проти порушень Радянською владою прав людини і сприяв прийняттю Резолюції Тижня поневолених народів (Публічне право 86-90). Вона посприяла звільненню в СССР українських наукових, релігійних та політичних в’язнів.
Після розвалу  Радянського Союзу УККА перенаправив свої зусилля на підтримку демократичного розвитку України і заохочення вільних ринкових реформ, в той же час підтримуючи енергійність життєдіяльності української громади в Сполучених Штатах. Він сприяв тривалій підтримці американської іноземної допомоги Україні відповідно до “Акту на підтримку свободи” (Freedom Support Act). Він виступив ініціатором формування Конґресового українського кокусу. Завдяки його старанням, Конґрес США ухвалив Резолюцію щодо надання у Вашингтоні федеральної землі на спорудження пам’ятника жертвам Ґеноциду в Україні 1932-33 р.р.

Відповідно до свого унікального статусу широкосяжної американської інституції, що в основному складається з етнічних українців, Український Конґресовий Комітет Америки досяг успіху в поєднанні свого власного гострого розуміння традицій і чуттєвостей української культури та її співвідношень з американськими цінностями й стандартами. УККА залишається глибоко відданим збереженню енергійності та міцності української громади у США, підтримуючи ріст і розвиток нашої неповторної культури і спадщини через ініціативи своїх канцелярій та різних комітетів.
УККА також присвячує свою роботу зміцненню зв’язків між США та Україною і забезпеченню ролі України як наріжного каменя стабільності її стратегічного регіону. В результаті, йому вдалося забезпечити собі репутацію не лише відданого і високоцінованого ресурсу в сприянні демократичному розвитку України, але також стати організацією, яка глибоко усвідомлює всі труднощі і випробування, пов’язані із цим процесом. Таким чином, УККА володіє рівнем довіри, як в середині, так і поза українськими урядовими кругами, який є безпрецедентним. В результаті, це допомогло йому створити і утримати канали зв’язку між урядами Сполучених Штатів та України для сприяння створенню безпечної і позитивної ділової атмосфери для українських та іноземних фірм.

Завдяки своїм зв’язкам із урядом України на високому рівні та створеним 500 контактам, УККА заохочує всебічну ознайомленість, підтримку та участь українських громадян у громадських процесах.

Портал Воля народу щиро вітає УККА з черговою річницею його створення та бажає плідної праці в досягненні своєї мети та розширення кола своїх прихильників, що сформує дуже потужну Українську силу у світі.
Воля народу буде всіляко підтримувати УККА в його діяльності. 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити