Разом з ним квіти до пам'ятника у Варшаві поклали інші діячі української діаспори
11 липня 2016 року президент Світового конґресу українців Євген Чолій поклав квіти до пам’ятника жертвам Волинської трагедії у Варшаві.
Разом з президентом СКУ пам’ять жертв польсько-українського конфлікту вшанували Петро Тима – голова Об’єднання українців у Польщі, член Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин, Мирослава Керик – голова Фонду "Наш вибір", що об’єднує громадян України, котрі мешкають у Варшаві, та Мирослав Купич – секретар головної управи Об’єднання українців у Польщі.

Натомість 10 липня президент Світового конґресу українців Євген Чолій разом з представниками української спільноти у Польщі в церкві отців василіанів у Варшаві взяли участь у панахиді за упокій жертв Волинської трагедії, а також за всіх тих, хто на протязі багатьох століть загинув унаслідок польсько-українських конфліктів. У відповідь на заклик архієпископа Святослава, зверхника Української греко-католицької церкви, архієпископа Євґена Поповича, митрополита Перемишльсько-Варшавського та єпископа Вроцлавсько-Ґданського Володимира Ющака, служби божі було відправлено у всіх греко-католицьких храмах Польщі.

Президент СКУ Євген Чолій взяв участь у низці заходів, що відбулися в рамках саміту НАТО. Окрім того, він розмовляв на тему польсько-українських відносин з віце-спікером Сейму Ришардом Терлецьким, віце-спікером Сенату Адамом Бєляном та головою Польсько-української парламентської групи депутатом Міхалом Дворчиком.

СКУ на протязі багатьох років підкреслює необхідність проведення польсько-українського діалогу на тему трагічних сторінок історії. Від імені Конґресу таку пропозицію у 2007 році під час відзначення 60 річниці Акції «Вісла» публічно висловив попередній президент СКУ Аскольд Лозинський.

Світовий конґрес українців було організовано в 1967 році (до 1991 року – Конґрес вільних українців). Він об’єднує організації української діаспори з 46 країн світу. З 1991 року членом Конґресу є Об’єднання українців у Польщі. Світовий конґрес українців співпрацює з такими міжнародними організаціями як, зокрема, ООН, Рада Європи, ОБСЄ та Європейський парламент.

Інф.: osp-ua.info

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити