Американець українського походження Григорій Степанець заповів Українському католицькому університету у Львові 2 мільйони доларів. Це найбільша пожертва для університету, її отримали після смерті благодійника. Про це повідомили у пресслужбі УКУ.
В університеті зазначили, що дізнались про пожертву наприкінці 2022 року. Тоді в УКУ звернулась юридична компанія, яка займалася розподілом спадку. За словами проректорки УКУ Наталії Климовської, це стало неабиякою несподіванкою.

“Ми спочатку не повірили, думали, що це жарт", – каже Наталія Климовська.
Меценат Григорій Степанець жодного разу не приїжджав до університету. В УКУ вважають, що чоловік міг дізнатися про діяльність закладу зі ЗМІ чи від знайомих.

"Ми вдячні Григорієві Степанцевому. Хочемо зв'язатися з його донькою, щоб більше дізнатися про нього, можливо, він мав своє бачення щодо використання грошей. Зараз ми працюємо з різними програмами, які необхідні в часи війни, шукаємо гроші на гуманітарні програми”, — каже проректорка УКУ.

Наталія Климовська каже, рішення про те, як використати цю суму, в університеті прийматиме сенат – дорадча рада.

Раніше благодійники вже залишали УКУ спадок після смерті. Суми були різні: від 200 доларів і вище. При цьому, як додає проректорка, гроші жертвують як багаті люди, так і ті, які живуть скромно.

"Пригадую пані Стефанію Пришляк, іменем якої названо одну з кімнат у найстарішому корпусі УКУ на вулиці Свєнціцького. Вона заповіла весь свій спадок для нашого університету — близько 200 тис. доларів. Коли я йшла до неї на зустріч, уявляла собі великий будинок, заможне життя, а зустріла жінку, яка жила надзвичайно скромно: у маленькій двокімнатній квартирі, відмовляючи собі в багатьох речах, а зекономлені гроші передавала на підтримку університету", — каже Наталія Климовська.
Пожертва, яку залишив Григорій Степанець, є найбільшою, яку університет отримав після смерті благодійника.

Також американець українського походження заповів 1 млн доларів Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному. Ці гроші генерал передав на потреби армії.

Інф.: Суспільні Новини

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити