Правозахисник Римма Білоцерківська: Чому Польща змогла стати цивілізованою державою, а Україна ні?
Майдани відбуваються тому, що Україна не оформила національне багатство, породивши олігархічну систему. Але на Майдані ми намагалися пояснити, чим ми відрізняємось від європейських країн. Чому Польща змогла із себе зробити цивілізовану державу, а ми ні.
Ми з 1996 року не зафіксували національне багатство, не оформили його на кожного громадянина. Не збергіаємо й не примножуємо його. Ми просто деградуємо. Але Майдан розійшовся з розумінням, що наша зона відповідальності - це територіальна громада як механізм оформлення, обліку і примноження національного багатства замість його дерибану у кримінальний спосіб...
А зараз у нас в мирний час іде війна! Влада навіть не знає, скільки національного багатства захоплено на окупованих територіях, бо це багатство не було оформлене! Щоб не було предмету для війни, потрібно виконати Конституцію України. Коли буде господар і обліковане майно, то "прибульцям" тут буде нічого робити. Українська нація повинна проявити себе і діяти з Конституцією. Це єдиний рецепт.      

Коментарі