4 вересня в Києві на Олімпійському стадіоні відбувся матч між футбольними командами України та Франції у рамках відбірного турніру до ЧС-2022.
Напередодні майбутній супротивник провів свій матч у гостях в Боснії-Герцоговині, зігравши з рахунком 1:1 зі збірною цієї країни. А Україна гостювала в Казахстані, де також зіграла зі збірною цієї країни з рахунком 2:2, втративши перемогу на останніх хвилинах додаткового часу. Збірна України гру начебто не програла, проте втратила два залікових очка, яких нам може не вистачити для проходження у фінальну частину ЧС-2022.

Після матчу в ЗМІ з'явились чутки про надто емоційне обговорення гравцями збірної України перипетій цього матчу і усі стріли критики були спрямовані на захисника О.Караваєва, начебто він один був винен у пропущеному на останніх хвилинах гри м'ячі.

А зараз спокійно розглянемо цю ситуацію. Наставник збірної Олександр Петраков, спілкуючись з журналістами, виглядав украй розгубленим і був незадоволений результатами гри в Нурсултані. Якщо зробити детальний аналіз, то практично вся команда винна, що не скористалась реальними шансами  перемогти там і покращити своє турнірне становище. Але не склалось...

На гру з чемпіоном світу, командою Франції, очікували з пересторогою. Збірна Боснії і Герцоговини зуміла відібрати  очко, чому б і нам цього не зробити? В команді України були проведені зміни в її стартовому складі - на поле вийшли: Тимчик, Т.Степаненко, М.Шапоренко. Що особливо вразило уболівальників на Олімпійському та глядачів біля телевізорів,   так це те, що команда з перших хвилин доволі успішно протистояла супротивнику і в її діях відчувалась упевненість. Окрім того, намір французів заволодіти ініціативою  наштовхнувся на організований опір усієї команди. Наші футболісти почали більш активно атакувати ворота гостей та вміло захищатися. І вже на 35 хвилині, після подачі кутового, А.Ярмоленко ледве не відкрив рахунок. А за майже десять хвилин потому нападник господарів поля Р.Яремчук із правого флангу подав у штрафний майданчик гостей м'яч, який був вибитий за його межі, де ним оволодів півзахисник українців М. Шапоренко і чудовим ударом поклав його у верхній кут. Збірна України повела в рахунку, на тому й закінчився перший тайм.

У другому таймі футболісти Франції вдалися до більш активних  дій і вже на 50-й хвилині їм вдалося зрівняти рахунок в цьому  цікавому динамічному матчі.  

Гра між командами так і закінчилась з нічийним рахунком 1:1. Шкода, що у відбірному турнірі до ЧС-2022 збірна України не здобула ще жодної перемоги. Чи є у нас на це шанси? У команди України залишається ще три гри, а саме: одна зі збірною Фінляндії і дві з Боснією та Герцоговиною. Саме в цих поєдинках  буде вирішена доля команд, які претендують на друге місце в групі.

Хотілося б вірити в успіх, тим більше, що яскравий матч, який провела збірна України з командою Франції, вселяє надію   сподіватися на успіх.

Що нас очікує далі? 08.09.2021 року, в Чехії, збірна команда України проведе товариський матч зі збірною цієї країни, а вже  09.10.2021 року - гра зі збірною Фінляндії на її полі. Будемо оптимістами і побажаймо нашим футболістам такої гри, яку вони показали у матчі зі збірною Франції.

Хочу зупинитися ще на одній події, яка відбулась у нашому футболі: в Україну несподівано зі своїм тренерським штабом та юристом прибув колишній тренер Андрій Шевченко і провів прес-конференцію, де заявив, що він був готовий працювати зі збірною, але з ним не продовжили контракт. Він наголосив на тому, що його та тренерський штаб позбавили роботи, проте не пояснив чому саме... На запитання журналіста про його заробітну платню він  відмовився відповідати, але, як подейкують, вона досить висока. А якщо з Вами не подовжили контракт, значить на це є якась вагома причина. Окрім того, А.Шевченко знаходиться у якомусь паралельному світі і не відчуває змін, що відбуваються навколо. За п'ять років керування збірною командою він так і не спромігся заговорити українською мовою, хоча обіцяв, а обіцянок треба дотримуватись!

Микола Нагорний, спортивний оглядач порталу "Воля народу"Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити